Zamknij
REKLAMA

Zmarł Jan Lesman - legendarny napastnik Bytovii

12:34, 29.12.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W wieku 88 lat zmarł Jan Lesman - legendarny napastnik Bytovii Bytów. Jak podaje drużyna, piłkarz zmarł przed Bożym Narodzeniem. W zespole "Czarnych Wilków" Jan Lesman grał w latach 50. i 60. Był najstarszym członkiem jedenastki siedemdziesięciolecia - grupy najlepszych piłkarzy w historii klubu.

Piłkarz w ostatnich latach życia mieszkał na warszawskim Bemowie. Urodził się w 1932 r. w miejscowości Męcikał, niedaleko Chojnic. Tam też rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. Sam twierdził, że gdyby nie dostał po wojnie przeniesienia do pracy w Bytowie, pewnie grałby w Chojniczance. 

Jan Lesman ostatni mecz w Bytovii rozegrał w 1963 r. Potem poświęcił się karierze bankowca w jednym z warszawskich banków, gdzie poznał swoją żonę Halinę. Później przez kilka lat pracował w Wydziale Konsularnym RP w Moskwie, po czym na stałe wrócił do Warszawy. W 2018 roku został uznany za jednego z jedenastu najlepszych piłkarzy w historii klubu. 

- Czarno-biało-czerwona rodzina straciła wspaniałą osobę... Spoczywaj w pokoju! - pożegnali lokalną legendę piłki nożnej przedstawiciele klubu. 

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA