Finał turnieju „Prewencja, ale inaczej”. Która szkoła okazała się najlepsza? [FOTO]

Patryk WęzikPatryk Węzik 07:30, 01.06.2023 . Aktualizacja: 07:35, 01.06.2023
Skomentuj fot. KPP Bytów fot. KPP Bytów

Za nami finał międzyszkolnego turnieju „Prewencja, ale inaczej”. To już kolejna edycja konkursu, w którym uczniowie z różnych szkół podstawowych naszego rejonu drużynowo rozwiązują test wiedzy, a następnie rywalizują na torze przeszkód. Dzięki przygotowaniom do turnieju dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego oraz poznają zagrożenia jakie niesie za sobą alkoholizm i narkomania. W tegorocznej edycji zwyciężyła reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nakli.

To już XXII edycja powiatowego konkursu „Prewencja, ale inaczej”, którego finał odbył się 30.05. w Zespole Szkól w Tuchomiu. Celem wydarzenia jest edukacja młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej, przepisów drogowych oraz wiedzy na temat zagrożeń jakie niosą za sobą alkohol i narkotyki. Miedzy innymi w tych kategoriach muszą przygotować się uczniowie. Poza tym trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną na torze przeszkód. Po eliminacjach gminnych do finałowej rywalizacji stanęło 11 drużyn ze szkół naszego rejonu.

- W tym roku najwięcej punktów zdobyła reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nakli. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna ze szkoły w Półcznie, a zaraz za nimi uplasowali się uczniowie z Tuchomia. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody wręczał Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski oraz wójt Gminy Tuchomie Jerzy Lewi-Kiedrowski - podsumowuje bytowski oficer prasowy.

Policjanci dziękują za pomoc w organizacji konkursu Starostwu Powiatowemu w Bytowie, Urzędowi Gminy w Tuchomiu, a także dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkól w Tuchomiu.