Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
15:44, 17.01.2023
Bytowska policja zaprasza seniorów na webinarium na temat zagrożeń występujących w Internecie. Seminarium online organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.
12:33, 13.01.2023
Przed nami ferie zimowe w woj. pomorskim. W związku z tym w ostatnich dniach policjanci odwiedzili szkoły i przedszkola, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby zadbać bezpieczeństwo dzieci zarówno podczas wyjazdów zimowych, jak i w trakcie codziennych zabaw poza domem.
13:30, 12.01.2023
W najbliższą niedzielę - 15 stycznia o godz. 16:00 - w Pałacu Radusz odbędzie się koncert kolęd i pastorałek, połączony z licytacją obrazów znanego malarza Gerarda Tredera. Zebrane środki zostaną przeznaczone na Hospicjum Domowe w Bytowie. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kołczygłowach oraz właściciele Pałacu Radusz. Niestety - ze względu na możliwości logistyczne - wstęp na wydarzenie będą mieli tylko zaproszeni goście.
14:53, 05.01.2023
Bytowski Orszak Trzech Króli odbędzie się tradycyjnie - 6 stycznia - w w uroczystość Objawienia Pańskiego. Przemarsz rozpocznie się o godz. 14:00 z placu przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie. Organizatorzy zachęcają całe rodziny do wzięcia udziału w przemarszu w strojach oddających charakter tego święta.
2
13:18, 29.12.2022
Władze Bytowskiego Centrum Kultury poinformowały, że po nowym roku planowane jest otwarcie sekcji ceramicznej. W związku z tym w podziemiach budynku powstała pracownia ceramiczna z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja została zrealizowana z budżetu Bytowskiego Centrum Kultury.
REKLAMA
10:52, 29.12.2022
Gospodynie z naszego powiatu przebijają się w ogólnopolskich mediach. Przykład to Małgorzata Pluto Prądzińska, założycielka Koła Gospodyń Wiejskich "Borowianki" z Borowego Młyna (gm. Lipnica). Wystąpiła w roli gościa w telewizji śniadaniowej, czyli w programie "Dzień Dobry TVN". Temat główny rozmowy to mężczyźni działający w kołach gospodyń wiejskich. 
3
16:15, 20.12.2022
Po dwóch latach pandemicznej przerwy w Szkole Podstawowej w Gostkowie ponownie zorganizowano jasełka. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jerzy Wyczk - sołtys Gostkowa, burmistrz Bytowa Ryszard Sylka oraz starosta Powiatu Bytowskiego Leszek Waszkiewicz. Po występach odbył się kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizację szkolnego Dnia Dziecka. 
17:49, 17.12.2022
Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bibliotece Miejskiej w Bytowie oraz Bytowska Rada Seniorów wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta wzięli udział w spotkaniu z profilaktykiem bytowskiej komendy. Podczas bibliotecznego wykładu oraz urzędowej debaty, seniorzy dowiedzieli się, jakimi sposobami posługują się przestępcy, aby ich zmanipulować i oszukać, szczególnie teraz w okresie świąteczno-noworocznym.
3
12:28, 16.12.2022
Przed budynkiem bytowskiej komendy stanęła wyjątkowa choinka, którą zdobią odblaski. W radosnej atmosferze przystroili ją funkcjonariusze wspólnie z dziećmi. Teraz każdy chętny może podejść i zabrać odblask z drzewka. Jest jednak jeden warunek. Trzeba go przyczepić do odzieży, plecaka lub torby, by być widocznym dla kierowców i świecić przykładem! Policjanci w ten sposób chcą dać mieszkańcom świąteczną atmosferę i promować bezpieczeństwo na drodze.
14
20:55, 15.12.2022
Niepotrzebny, niechciany, odrzucany - tak podobno traktowany jest uczeń Szkoły Podstawowej w Niedarzynie (gm. Borzytuchom). Wynika to z relacji jego ojca, który oskarża dyrekcję placówki o dyskryminowanie nadpobudliwego 5-latka. Od nauczycieli oczekuje zaangażowania w naprawę jego psychiki, a nie odstawiania do kąta. Pięciolatek podobno nie jest nawet zabierany na szkolne wycieczki. 
REKLAMA
6
13:08, 07.12.2022
Miś wywołuje radość na twarzy u każdego dziecka. Uśmiech szczególnie potrzebny jest tym dzieciom, które znalazły się w niecodziennej sytuacji takiej jak przemoc domowa, bądź wypadek drogowy. Dlatego, aby pomóc innym, kilkadziesiąt pluszowych zabawek, zdjęły ze swoich półek parchowskie dzieci i przekazały bytowskim policjantom. Teraz pluszowi pomocnicy będą jeździć w radiowozach wspólnie z funkcjonariuszami, aby w razie potrzeby trafić w ręce potrzebującego dziecka.
1
15:38, 30.11.2022
Dzielnicowy asp. szt. Sebastian Watras spotkał się z dziećmi z przedszkola w Lipnicy, aby przypomnieć jak ważną rolę pełnią odblaski. W ramach kampanii „Oklaski za odblaski! Bezpieczne dzieci na drodze” każde dziecko otrzymało od funkcjonariusza odblask.  Kampania społeczna Fundacji Trefl kierowana jest nie tylko do dzieci w wieku przedszkolnym, ale także do ich opiekunów. Jej celem jest podniesienie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze i wykształcenie u nawyku noszenia elementów odblaskowych. Patronat honorowy nad kampanią objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, a partnerami akcji są - TVP ABC, Refloactive i Trefl S.A.
9
16:14, 25.11.2022
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie – inspektor Andrzej Borzyszkowski w imieniu Kierownictwa polskiej Policji oraz partnerów ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wręczył nagrody i dyplom laureatowi konkursu „Artystyczny przeWODNIK” - Hubertowi Langowi z Parchowa. Chłopiec stworzył poklatkowy film promując bezpieczny wypoczynek nad wodą. Konkurs organizowany był przez Komendę Główną Policji i Fundację PZU.
1
08:00, 24.11.2022
Profilaktyk bytowskiej komendy spotkał się z seniorami z gminy Bytów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. o niezbędnych zasadach ostrożności, których należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą przestępców. Seniorzy poznali oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wiedzą już, jak się przed nim chronić. Funkcjonariusz przypomniał także o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. To wszystko w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń publiczna na terenie gminy Bytów”.
16:02, 21.11.2022
W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku odbyło się XXI Dyktando Kaszubskie. Konkurs został zorganizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz burmistrza Miastka Witolda Zajsta. Łącznie w tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział około 170 osób. Jak poradzili sobie uczestnicy?
REKLAMA
REKLAMA