Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17:00, 07.10.2022
Dziś Komendant Powiatowy Policji w Bytowie - insp. Andrzej Borzyszkowski - wręczył nagrody laureatom powiatowym konkursu plastycznego w ramach VI edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, który skierowany jest do pierwszoklasistów szkół podstawowych.
1
17:32, 06.10.2022
Jakie konsekwencje za swoje zachowanie może ponieść nieletni? Czym jest przemoc rówieśnicza i demoralizacja? To właśnie o tych tematach rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie bytowski profilaktyk i dzielnicowy. Funkcjonariusze omówili również, w jaki sposób uniknąć zagrożeń w sieci.
2
15:07, 03.10.2022
Bytowscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w akcji „Stop pijanym kierowcom”, przeprowadzanej na terenie gminy Bytów. Celem działania było propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego właściwych postaw na drodze oraz zapobieganie zdarzeniom drogowym, spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
08:47, 28.09.2022
Wczoraj dh Sylwester Kręcki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu wraz ze starszym sierżantem Łukaszem Gostomczykiem z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie odwiedzili dzieci w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku „Bolek i Lolek" w Udorpiu. W trakcie spotkania od ratowników najmłodsi uczyli się pierwszej pomocy oraz dowiedziały się, jakie są numery alarmowe.
17:03, 23.09.2022
Coroczny festiwal Cassubia Cantat to impreza mająca na celu rewitalizację zapomnianych kaszubskich pieśni ze zbiorów fonograficznych Instytutu Sztuki Polskiej Polskiej Akademii Nauk, a także upowszechnianie i prezentacja wszelkich ciekawych współczesnych zjawisk muzycznych inspirowanych szeroko rozumianymi kaszubskimi źródłami tradycyjnymi. Przed nami kolejna edycja tego wspaniałego wydarzenia. 
REKLAMA
17:00, 21.09.2022
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły jest priorytetem bytowskich policjantów. Funkcjonariusze spotykają się z uczniami oraz przedszkolakami, aby w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominać o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego.
09:05, 20.09.2022
Bytowscy policjanci zachęcają do noszenia odblasków. Choć zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi mają obowiązek stosowania elementów odblaskowych w przypadku gdy poruszają się po zmierzchu po drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym, mundurowi namawiają do noszenia takich elementów również w mieście. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy coraz szybciej robi się ciemno, a widoczność nierzadko ograniczona jest przez padający deszcz.
12:00, 19.09.2022
Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu wspólnie z firmą „OGNISTY – Ratownictwo z pasją" zaprasza w dniach 24 i 25 września 2022 roku, na warsztaty ratownicze pn.: „ZAOPATRZENIE WODNE", które odbędą się na terenach rekreacyjnych przystani kajakowej w Tuchomiu przy ul. Adama Mickiewicza.
1
10:03, 17.09.2022
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Posterunku w Kołczygłowach ruszyli na spotkania do przedszkoli. Funkcjonariusze opowiadali najmłodszym o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych.
10:32, 05.09.2022
Mimo upływu lat harcerstwo nadal cieszy się sporą popularnością. Wraz z końcem wakacji Hufiec ZHP Bytów ma za sobą już pierwszy biwak, a 15 września przy budynku MOPS'u w Bytowie odbędzie się zbiórka naborowa. Udział w niej mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat, które chciałyby spróbować swoich sił w harcerstwie.
REKLAMA
3
16:30, 01.09.2022
W ubiegły piątek troje nauczycieli powiatowych szkół odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym. Nowi nauczyciele mianowani odebrali stosowne akty i gratulacje z rąk Leszka Waszkiewicza Starosty Bytowskiego. Awans nauczycielski to ważny dzień dla każdego pedagoga.
1
12:07, 01.09.2022
Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny, więc bytowscy policjanci ruszyli od wczesnych godzin porannych w rejon szkół. Patrole działają m.in. w pobliżu przejść dla pieszych, by pomóc uczniom bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Ponadto policjanci dają wyraźny sygnał kierowcom, by ci zwalniali w pobliżu placówek oświatowych.
1
15:26, 31.08.2022
Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w okolicach placówek oświatowych pojawi się więcej policyjnych patroli, których głównym zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. 
16:57, 22.08.2022
Burmistrz Bytowa zaprasza w najbliższą środę na rynek w Bytowie, aby uczcić Dzień Niepodległości Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Urzędu Miejskiego oraz mniejszości ukraińskiej przebywającej na terenie naszego miasta.
12:55, 22.08.2022
Policjanci w piątek na przejeździe kolejowym w Miastku uczestniczyli w kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd — szlaban na ryzyko!”. W akcji z policjantami ruchu drogowego brali udział przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych. Głównym celem działań było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych, dzięki czemu ograniczona zostanie liczba kolizji i wypadków.
REKLAMA
REKLAMA