Wczoraj (24 sierpnia) z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy na bytowskim rynku odbyła się "Wyszywanka na majdanie", czyli spotkanie z ukraińską kulturą. Na scenie można było zobaczyć i usłyszeć tych, których losy są dziś związane z Bytowem. Na zakończenie udano się do cerkwi św. Jerzego, gdzie miała miejsce modlitwa za Ukrainę.
Na scenie prezentowały się osoby w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i dorośli. Śpiewane były pieśni oraz recytowano wiersze. Nie zabrakło także pokazów tanecznych. Wybrzmiały wojenne historie oraz słowa podziękowania za okazywaną solidarność.
- Dobre wieści z frontu wlewają nadzieję w serca Ukraińców oraz ludzi na całym świecie pragnących pokoju, na zakończenie okrutnej wojny. Zaduma mieszała się ze wzruszeniem, nadzieją i poczuciem wspólnoty - podsumowuje Leszek Waszkiewicz, Starosta Bytowski.
Osoby uczestniczące w wydarzeniu miały okazję nabyć pyszne domowe wypieki oraz drobne pamiątki. Dostępna była także ukraińska foto strefa. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.
[FOTORELACJA]236[/FOTORELACJA]
Szok14:45, 25.08.2023
Rząd,samorządy nie liczą się z opinią nas Polaków we własnym kraju,płacimy na wszystko bardzo wysokie podatki utrzymujemy ich na stołku a oni działają jak w dyktaturze. Polacy mówią nie a oni mają o w d..... i dalej wciskają najpierw covidy a teraz UA. Nie wiem do czego musi dojść żeby wróciła demokracja,ale obawiam się najgorszego.
Niko16:15, 25.08.2023
Nie liczą się z opinią Polaków? Przecież Polacy ich popierają. 70-75% społeczeństwa, które uczestniczy w wyborach - głosuje na PO-PiS! I tak od 16 lat! Przed kamerami za mordy się łapią, a za kulisami klepią się po plecach. Polakom się to podoba! Obecne sondaże pokazują powtórkę z rozrywki!
Pozostałe komentarze
trunkowy21:56, 25.08.2023
Ciekawe, jaką telewizję ogląda pan starosta mówiąc o dobrych wieściach z frontu. Średnio rozgarnięty obywatel wie, że obie strony rżną się aż miło i końca tej rzezi nie widać. Panu Staroście coś się wlewa w serce. Z dwojga złego lepsze to, niż gdyby się miało się wlewać przez gardło i iść do głowy.
A tak już na poważnie: czy szefa Starostwa nie stać na jedno sensowne zdanie, zamiast tych bezmyślnych frazesów?
zet22:21, 29.08.2023
A mnie ciekawi, czy 11 listopada pojawi się biało -czerwona flaga na jakimkolwiek bytowskim budynku, w którym mieszkają Ukraińcy.
Niebezpieczne schody do PCPR i szkół w Bytowie
Bodzio, ty robiłeś fotki Leszkowi?
Antek
23:21, 2025-12-16
HAŁAŚLIWE lodowisko przy „Dwójce” nie daje spać
Co z gruzem wożonym za kasę nasza na stadion? Kto na to wydał zgodę? Już powinien przestać pracować i oddać kasę. Prezes już powinien powiedzieć do widzenia i oddać kasę . Hej władzo, która obiecywałas walkę z betonem, gdzie teraz jesteś?
Aleksander
23:20, 2025-12-16
BUDŻET Bytowa 2026. Ponad 79 MLN ZŁ na INWESTYCJE
Jakie jest zadłużenie miasta i gminy Bytów?
bubu
22:14, 2025-12-16
RANKING GMIN. Czarna Dąbrówka traci pozycję
Wójt Klasa poinformował, cyt. ,, zamierza ograniczyć udzielanie informacji publicznej''. To chyba kwalifikuje się do zgłoszenia prokuraturze?
bubu
22:08, 2025-12-16