W miniony weekend dożynki gminne odbyły się także w Czarnej Dąbrówce. Rolnicy dziękowali Bogu za tegoroczne plony podczas tradycyjnych uroczystości dożynkowych. Głównym organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce, a funkcję starostów dożynek objęli państwo Białek z Wargowa.
Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą plenerową, którą celebrował dekanalny duszpasterz rolników ksiądz Bolesław Konewka wspólnie z ks. proboszczem Czarnej Dąbrówki Maciejem Szczodrowskim i ks. Michałem Lal z Nożyna. Gościem specjalnym dożynek był Starosta bytowski Leszek Waszkiewicz i radnym powiatowy Zbigniew Kosiński.
- Podczas dożynek wręczono nagrody w konkursie " Piękna Wieś 2023”. Kategorię "Zagroda Nierolnicza" wygrali Danuta i Wojciech Jastrzębscy z Nożynka. Kategorię wieś z kolei wygrały Rokity. Odbył się również konkurs na najlepszą lokalną potrawę, w którym zwycięzcą okazało się Stowarzyszenie "Nożynko Piękna Wieś" - komentują samorządowcy.
Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w gminie wygrało sołectwo Unichowo. Na podium stanęło także Nożynko oraz Nożyno. Poza konkursami nie zabrakło dodatkowych atrakcji dla najmłodszych oraz rozbudowanej oferty artystycznej.
- Wystąpiły Kaszubskie Nutki, Orkiestra Dęta z Jasienia, zespół Agnieszki Jeśmontowicz-Radomskiej, wokaliści z Gminnego Centrum Kultury oraz Zespół Pieśni i Tańca Bytów. Odbyły się również koncerty Agnieszki Siepietowskiej, zespołu śląskiego "Bez Nazwy” i "Mini Max”. Sporym zainteresowanie cieszył się także pokaz grupy Febris z Mikorowa - dodaje wójt Jan Klasa.
Zapraszamy do fotorelacji z tej imprezy.
[FOTORELACJA]239[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
BUDŻET Bytowa 2026. Ponad 79 MLN ZŁ na INWESTYCJE
Jakie jest zadłużenie miasta i gminy Bytów?
bubu
22:14, 2025-12-16
RANKING GMIN. Czarna Dąbrówka traci pozycję
Wójt Klasa poinformował, cyt. ,, zamierza ograniczyć udzielanie informacji publicznej''. To chyba kwalifikuje się do zgłoszenia prokuraturze?
bubu
22:08, 2025-12-16
BUDŻET Bytowa 2026. Ponad 79 MLN ZŁ na INWESTYCJE
Teraz to się mi ciśnienie podniosło. Daj sobie spokój już. Niech mi w przyszłym roku padnie sugestia zrobienia ulicy zachodniej w Pomysku a dlaczego to wiesz. I wszyscy będą wiedzieć
Szpaku
20:52, 2025-12-16
Niebezpieczne schody do PCPR i szkół w Bytowie
Schody byly tam od czasów przed i powojennych. SP nr 3.. Dzieciaki biegały po tych schodach była też ślizgawka itd... Nikt nie uległ wypadkowi. Teraz zarzuca sie ze to dojście dla osób niepełnosprawnych. Koszmar... ludzie piszą co im najdzie na głowe. Zapowiedziano ze bedzie w 26 doprowadzony teren do porzadku i tyle w temacie.
Mario
20:42, 2025-12-16