Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu zyskała nowe komplety odzieży koszarowej. Zakup był możliwy dzięki środkom pochodzącym z 1,5% podatku, przekazywanego ekwiwalentu za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz wkładowi własnemu druhen i druhów.
W ramach inwestycji jednostka zakupiła 39 kompletów ubrań strażackich, w skład których wchodzą: koszulka typu T-shirt, spodnie koszarowe, pas oraz kurtka softshellowa z kapturem. Łączna wartość zakupu to blisko 19 tysięcy złotych.
Nowe stroje trafiły do członków Jednostki Operacyjno-Technicznej, czyli druhen i druhów, którzy regularnie uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jak podkreśla Damian Chamier Gliszczyński, naczelnik OSP Tuchomie, nowe wyposażenie znacząco poprawi komfort pracy strażaków.
– Nie każda nasza działalność wymaga użycia ciężkiego ubrania specjalnego. Nowe komplety zapewnią odpowiednią ergonomię, komfort i bezpieczeństwo podczas mniej wymagających działań, szkoleń czy zabezpieczeń różnego rodzaju wydarzeń – wyjaśnia naczelnik.
Nowe ubrania zostały również ozdobione emblematami gminy Tuchomie, co pozwoli na jeszcze lepszą identyfikację druhów w terenie. Jak podkreślają strażacy, to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa i rozpoznawalności podczas wspólnych działań z innymi służbami.
Zakup był możliwy dzięki środkom przekazanym przez mieszkańców i sympatyków jednostki.
– Dziękujemy każdemu, kto przekazał 1,5% podatku lub w inny sposób wsparł naszą działalność. To dzięki Wam możemy się rozwijać i jeszcze skuteczniej pomagać lokalnej społeczności – dodaje Damian Chamier Gliszczyński.
Jednostka przypomina, że każdy może nadal wesprzeć jej działalność, dokonując darowizny na konto OSP Tuchomie:
💳 68 9321 0001 0000 1964 2000 0010
✏️ Tytuł przelewu: „Darowizna dla OSP Tuchomie”
::news{"type":"see-also","item":"21697"}
Olek kapusta 18:03, 10.11.2025
Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę że w OSP trzeba zawsze ale to zawsze inwestować bo to OSP jest pierwsze na miejscu zdarzenia to OSP wykonuje ta czarną robotę ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ulewa dała się we znaki mieszkańcom powiatu
Bytów nigdy nie radził sobie z nawałnicami
Gość
13:39, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
kto to?
cc
13:34, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22