Zamknij
REKLAMA

Na trasie Parchowo-Sulęczyno UDERZYŁ w watahę DZIKÓW

15.30, 04.10.2022 P.K. Aktualizacja: 17.27, 04.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Leśne zwierzęta coraz częściej wychodzą na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód. W Parchowie kierowca zderzył się, aż z siedmioma dzikami, które przebiegały przez jezdnię. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i ograniczenie prędkości w rejonach lasów i pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt jest bardzo duże.

Dyżurny bytowskiej komendy wczorajszego wieczoru otrzymał informację o potrąceniu przez jednego kierowcę siedmiu dzików pomiędzy Parchowem a Sulęczynem. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba, a zwierzęta, które padły zostały uprzątnięte przez zarządcę drogi.

Bytowscy funkcjonariusze apelują do kierowców, aby zachować szczególną ostrożność na drogach, szczególnie z rejonach lasów i pól uprawnych. Zderzenie z dzikim zwierzęciem, które nagle pojawi się przed maską naszego pojazdu może być groźne w skutkach. Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze nie próbujmy na siłę go wyprzedzać, a raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę jezdni. Nie zapominajmy także o tym, że zwierzęta kopytne najczęściej przebywają w stadzie, więc jeśli już jedno zwierzę przebiegnie nam przed maską, za chwilę może pojawić się kolejne.

- Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu. Zawsze, gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta, zwolnijmy - to nam da większe szanse w chwili, gdy na jezdnię wtargnie zwierzyna - st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Jeśli już potrącimy zwierzę, włączmy światła awaryjne i ustawmy trójkąt ostrzegawczy. Następnie wezwijmy Policję. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia. Zranione zwierzę może być agresywne i nas zaatakować. Nie mamy także pewności czy nie ma wścieklizny.

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

UWAGA UWAGAUWAGA UWAGA

3 2

Wolne media pana mw USUWAJĄ KOMENTARZE!!!! NA tym polega wolność słowa panie bawiący się w informacje??? 07:21, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HelsHels

2 2

Nie pierwszy raz. To nie portal, to parodia, I jeszcze walą komentarze czytających. Sami sobie łamią kostki. Tragiczne I żenujące. 16:41, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%