Zamknij
REKLAMA

Bytowska drogówka apeluje o ostrożność na drogach

22:59, 10.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców, o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają, to informujmy o tym funkcjonariuszy.

Policjanci z bytowskiej komendy, przypominają, że w związku z wyższą temperaturą i długimi słonecznymi dniami, na drogach możemy spotkać duży ruch pojazdów i pieszych.

Zanim wybierzemy się w trasę zarówno w tę daleką, jak i bliską, sprawdźmy swój samochód. Przede wszystkim skontrolujmy działanie świateł, stan opon, obecność płynów eksploatacyjnych i działanie m.in. układu hamulcowego. Zadbajmy o to, aby pojazd wyposażony był w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wsiadając za kierownicę, być trzeźwy, wypoczęty i skoncentrowany. Kiedy wszystkie powyższe zalecenia zostały spełnione i ruszamy w drogę, pamiętajmy o zachowaniu rozwagi i zdrowego rozsądku. Bezwzględnie przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, a prędkość dostosujmy do warunków panujących na drodze i obowiązujących limitów.

- Pamiętajmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa i dopilnowaniu, aby pasażerowie również mieli je zapięte. Nie zapominajmy również o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Piesi z kolei powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania. To, że widzimy nadjeżdżający pojazd, wcale nie oznacza, że kierowca widzi nas. Ważne jest też, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd, ponieważ kierowca może nie zdążyć, zahamować. Nigdy też nie należy wchodzić na jezdnię zza przeszkody - mówi sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%