Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze imprezy w Katowicach w 2022

10.51, 08.06.2022 materiał partnera

Katowice słyną z bogatego harmonogramu imprez na każdy rok. Tym razem również nie zabraknie dawki pozytywnych emocji. Zobaczymy wiele koncertów, ale także spektakli teatralnych. Będziemy mieli okazję uśmiechnąć się podczas spektakli najbardziej znanych polskich komików, którzy zaprezentują swoje stand-up owe programy. Będziemy mieli także okazję uczestniczyć w licznych, muzycznych festiwalach, które naładują nas pozytywną energią. Lato sprzyja uczestniczeniu w takich imprezach, dlatego zachęcamy do przejrzenia harmonogramu na najbliższe tygodnie.

Będzie nam do śmiechu

Polska widownia uwielbia stand-up, szczególnie w wykonaniu najbardziej popularnych komików, którzy szlifują swój program praktycznie do perfekcji. Pierwszy na katowickiej scenie pojawi się Paweł Chałupka z programem zatytułowanym „To nie są ćwiczenia”. Jego występy słyną z tego, że są niekonwencjonalne, a jego poczucie humoru bardzo oryginalne. Komika będziemy mogli zobaczyć już 17 maja w Miejskim Domu Kultury Szopienice — Giszowiec.

Kolejny wakacyjny występ będzie należał do Rafała Paczesia, który zaprezentuje program o tytule „BENSHI”. Wszyscy, którzy znają poczucie humory komika wiedzą, że łatwo nie będzie. Warto przygotować swój brzuch do dużej dawki śmiechu już nieco wcześniej, by do końca przedstawienia. Artystę zobaczymy 18 sierpnia w katowickim Spodku.

Oprócz solowych występów odbędzie się również trasa „Please, stand-up!”, podczas której wystąpią najlepsi i najbardziej znani polscy komicy. Jako gospodarz programu wystąpi Łukasz Lotek Lodkowski, a obok niego na scenie zobaczymy takich artystów jak Błażej Krajewski, Darek Gadowski, Michał Leja, czy Tomasz Kołecki. Występy odbędą się 30 września w katowickim Spodku.

Czas na teatr

Dla wszystkich fanów klasycznych rozrywek, takich jak spektakle teatralne, mamy wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich jest spektakl pod tytułem „Seks dla opornych”, który przedstawia długoletnie małżeństwo, które chce ożywić swój związek i nadać mu nowego smaku. W rolach głównych wystąpią Małgorzata Gadecka oraz Dariusz Wiktorowicz. Spektakl odbędzie się 26 maja w Teatrze Żelaznym.

Kolejną propozycją teatralną jest przedstawienie “Ludzie inteligentni” reżyserii Olafa Lubaszenko. Spektakl nie tylko jest bardzo pouczający i dający do myślenia, ale także zabawny, pełen wysublimowanego poczucia humoru i sytuacyjnego dowcipu. Na deskach zobaczymy takich aktorów jak Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski czy Szymon Bobrowski. Spektakl odbędzie się 28 maja w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek — Katowice Miasto Ogrodów.

Coś dla fanów tatuażu

Katowice to nie tylko świat muzyki i teatru, ale również wydarzeń artystycznych. Jednym z nich jest Katowice Tattoo Konwent, który zrzesza najlepszych i najpopularniejszych artystów z dziedziny tatuażu, ukazuje najnowsze trendy i pozwala poznać nowych, naładowanych pozytywną energią ludzi. Event odbędzie w weekend 20-21 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Więcej informacji na temat wydarzeń kulturalnych w Katowicach można znaleźć na stronie internetowej https://muno.pl/kluby/katowice/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%