Zamknij
REKLAMA

Jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w wakacje 2022 w Kielcach?

13.10, 24.06.2022 materiał partnera

Wakacje to czas, kiedy szukamy atrakcji i wydarzeń, w których można wziąć udział w gronie rodziny lub znajomych. W większych miastach, dzieje się wówczas nieco więcej, niż w pozostałych miesiącach, dlatego warto nieco wcześniej zaplanować swój wakacyjny harmonogram. Zarówno imprezy plenerowe, jak i te organizowane w placówkach kulturalnych i klubach są wcześniej nagłaśniane i można znaleźć je, przeszukując internetowe platformy zajmujące się sprzedażą biletów.

Teatr i kultura w Kielcach

Już 26 czerwca będziemy mogli wspólnie z najbliższymi przyjaciółmi świętować Festiwal Kolorów, który organizowany jest kilka razy w roku w różnych miastach Polski. Imprezie towarzyszyć będzie obecność DJ’ów, którzy uświetnią całe wydarzenie muzyką i tańcem. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na konkursy z nagrodami oraz występy znanych artystów. Eventowi towarzyszyć będzie zlot foodtrucków, które zapewnią możliwość spożycia pysznego posiłku. Festiwal Kolorów to ogromna dawka emocji i dobrej energii, dlatego z pewnością warto wziąć w nim udział. Więcej informacji na temat letnich wydarzeń w Kielcach można znaleźć na stronie internetowej https://rytmy.pl/wydarzenia/kielce/.

Tego samego dnia odbędzie się również wydarzenie dla fanów dobrego, wykwintnego humoru. Do Hali Legionów zawita Rafał Pacześ, który wystąpi ze swoim najnowszym programem rozrywkowym “BENSHI”. Dzień wcześniej w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa 2022, podczas której wystąpią formacje: Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Łowcy.B, kabaret Weźrzesz, Marcin Daniec i Adam Snopek. Całą imprezę poprowadzi znana wszystkim Katarzyna Pakosińska.

Koncerty wakacyjne w Kielcach

Wakacyjne koncerty w Kielcach startują już w tym miesiącu. 19.06. w Kieleckim Centrum Kultury będziemy mogli zobaczyć na żywo występ Moniki Brodki, która cechuje się niezwykłą kreatywnością. Artystka przyjedzie do Kielc, aby zaprezentować piosenki ze swojej ostatniej płyty „Brut” i zapewnić publiczności niezapomniane widowisko. 9 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia będziemy świadkami wyjątkowego koncertu z udziałem zespołu Ich Troje. Przypomnimy sobie zarówno starsze, jak i nowsze hity kultowej grupy.

7 sierpnia w Amfiteatrze Kadzielnia będziemy mieli okazje wziąć udział w Festiwalu Od Nowa. Dla kieleckiej publiczności wystąpią Kaska Sochacka, Krzysztof Zalewski, Ralph Kamiński oraz Smolik//Kev Fox. Amfiteatr będzie obfitował w występy znanych artystów również na początku września. 2.09. odbędzie się Super Koncert z Gwiazdami, podczas którego będziemy mogli zobaczyć Cleo, Sarsę, czy Vito Bambino. Koncert ma charakter charytatywny, a celem jest pomoc dla dzieci chorych onkologicznie.

3 września odbędzie się hip-Hop Festival w Amfiteatrze Kadzielnia. Widownia będzie mogła zobaczyć na żywo występy takich artystów jak Sokół, Juras i KaeN. Prowadzącym całą imprezę będzie Wujek Samo Zło. Podczas festiwalu będą mieli szansę pokazać się również raperzy młodszego pokolenia. Wśród nich wystąpią Filipek, Koro, bober, Łysy BMW.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%