Zamknij

Jak założyć zakład stolarski, który zostanie Orłem Stolarstwa

09:37, 03.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:38, 03.09.2020

Wiele młodych osób, które mają zmysł do pracy z drewnem zastanawiają się jak to jest pracować w zawodzie stolarza. Niektórzy idą w swoich rozmyślaniach nawet dalej, snując plany założenia własnego zakładu stolarskiego. Dzisiaj zastanowimy się co jest potrzebne, by zostać prawdziwym Orłem Stolarstwa.

Zakład stolarski – jak założyć

Do założenia zakładu stolarskiego nie potrzeba żadnych licencji, certyfikatów, szkoleń czy skomplikowanych dokumentów. Wystarczy standardowe postępowanie, jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej. Więcej atencji będą jednak wymagały zakłady, w których wiemy, że będziemy używać rozpuszczalników organicznych, impregnatów do konserwacji drewna. Takie miejsca będą wymagały pozwolenia w zakresie ochrony środowiska. Ważne jest również, by wybrać taki teren na zakład stolarski, gdzie nie ma zbyt wielu zabudowań. Stolarnie generują spory poziom hałasu oraz pyłu drzewnego, które mogą przeszkadzać naszym sąsiadom.

Stolarz – co będę robił

Do najczęstszych zleceń stolarzy budowlanych należy realizacja (niejednokrotnie we współpracy ze szklarzem) okien, drzwi czy schodów. Możemy też wytwarzać elementy boazerii, podłóg, listew i parapetów. Kolejnym kierunkiem w stolarstwie jest wyrób mebli: krzeseł, kanap, foteli, półek, gablot, ławek, stołów czy nawet regałów. To, którą ścieżkę obierzesz zależy od Twojej bazowej wiedzy oraz upodobań. Praca nad meblami tapicerowanymi oraz w budowlance wiąże się ze ścisłą współpracą z fachowcami z innych branż. Wytwarzanie elementów stricte drewnianych będzie z kolei właściwą drogą dla osób, które wolą polegać tylko na swoich umiejętnościach.

Orły Stolarstwa – opinie są ważne

Od otrzymania wyróżnienia w plebiscycie Orły Stolarstwa dzieli Cię już tylko kilka kroków. Wystarczy zgłoszenie chęci uczestnictwa poprzez stronę organizatorów https://www.orlystolarstwa.pl/ i oczekiwanie na wyniki. Są one średnią głosów z portali typu Zumi, Panorama Firm, Google Maps, Cylex czy Groupon. Przed przystąpieniem do plebiscytu dobrze jest się więc upewnić czy mamy choć kilka ocen w popularnych serwisach. Osiągnięcie ostatecznego wyniku na poziomie 8 punktów wystarcza, by cieszyć się Orłem Stolarstwa. Udział w plebiscycie daje nam niepowtarzalną okazję by dowiedzieć się jak nasz zakład stolarski postrzegają klienci i jak wypadamy na tle naszej konkurencji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%