Zamknij
REKLAMA

Porównanie platform streamingowych. Gdzie oglądać online?

08:35, 19.11.2020 | materiały partnera

Czasy, kiedy Netflix był jedyną platformą streamingową w Polsce, minęły bezpowrotnie. Co i rusz na nasz rodzimy rynek wchodzi coś nowego. Na początku było to HBO, teraz jest to także Amazon Prime Video. A już kilka innych, mniejszych i większych platform, szykuje się na podbicie rynku w Polsce. Ponieważ zaczynamy mieć już coraz więcej do wyboru i nie do końca wiemy na co się zdecydować - postanowiliśmy porównać wszystkie dostępne obecnie platformy streamingowe. Jeśli nie jesteście pewni, co wybrać i czy interesujący was tytuł jest na danej platformie - na Pinbook.pl znajdziecie informacje, gdzie obejrzeć daną produkcję. Sprawdźcie!

Netflix

Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych platform (ale niebawem może zostać prześcignięta - Amazon ostrzy sobie ząbki). Obecnie nie ma możliwości skorzystania z darmowego, próbnego okresu. Chociaż to niebawem może się zmienić. W zależności od pakietu, jaki wybieramy - koszt jest różny. Od 34, przez 43, aż do 52 złotych. Każdy pakiet daje nam inne możliwości - jednoczesne oglądanie na różnych urządzeniach, jakość oglądania itp. Netflix to bez wątpienia największa baza spośród wszystkich - produkcje własne, klasyki kina, mnóstwo seriali i doskonałe dokumenty. Każdy znajdzie coś dla siebie i mimo wszystko - pozostaje naszą ulubioną platformą streamingową.

HBO GO

Miesiąc na HBO GO kosztuje zaledwie 24,90 zł, więc dużo taniej niż na Netflixie. No i pakiet jest jeden. W ramach miesięcznego abonamentu dostajemy filmy i seriale w jakości HD, które możemy oglądać bez żadnych limitów. Mamy również możliwość równoczesnego oglądania na dwóch urządzeniach. Podobnie więc do pakietu Standard na Netflixie. Ale niektórym zależy na możliwości oglądania na kilku urządzeniach jednocześnie, więc jeśli ktoś szuka coś takiego - to na HBO tylko max. 2 osoby. Na HBO występuje darmowy tydzień próbny - lepiej niż na Netflixie, ale gorzej niż na… Amazon Prime Video. 

Amazon Prime Video

Ceny różnią się tutaj w zależności od długości posiadania konta. Pierwsze pół roku to około 13 zł, a kolejne ok. 25 zł (w zależności od kursu). Jeśli zdecydujecie się na APV w Play’u, który proponuje taką opcję, to zawsze będziecie płacić 25 zł, niezależnie od kursu, a pierwsze pół roku jest za darmo. Dostajecie dostęp do bazy seriali i filmów HD, a produkcje możecie oglądać maksymalnie na trzech różnych urządzeniach. Macie tutaj dostępny darmowy miesiąc próbny, więc powoli Amazon bije na łeb HBO i Netflixa. Jesteśmy ciekawi jak się to rozwinie…

Jak widzicie - wybór odpowiedniej platformy to w zasadzie mocno indywidualna sprawa. Jeśli moglibyśmy jednak coś polecić, zdecydowanie wahalibyśmy się między Netflixem, a Amazon Prime Video. Ale póki są próbne okresy - warto sprawdzić, co się dla nas sprawdzi!

A wy z jakich platform korzystacie? Na jaką byście się zdecydowali?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%