Bytów

Zamknij
10:00, 26.06.2026
Na co dzień dzielą ich partyjne szyldy, ale gdy przyszło do podwyższenia diet, część radnych Prawa i Sprawiedliwości zagłosowała wspólnie ze Wspólnotą Samorządową, skupiającą radnych związanych z Koalicją Obywatelską. Dzięki tej spontanicznej koalicji Rada Powiatu Bytowskiego przyjęła nowe, wyższe stawki. Porozumienie Lokalne było przeciwko podwyżkom dla radnych, ale już kilka minut później poparło maksymalne wynagrodzenie dla starosty Leszka Waszkiewicza. Paweł Biernacki tłumaczy, że staroście pieniądze po prostu się należą, bo jest „pracusiem”.