Jedyny w Polsce Morski Oddział Straży Granicznej dysponuje wolnymi miejscami pracy. Jeśli poszukujesz zajęcia zapewniającego satysfakcję, prestiż a także stabilizację finansową, dołącz do mundurowych! Już na „dzień dobry” możesz zarobić ponad 6 tys. zł „na rękę”. Do tego liczne dodatki, tzw. mundurówka i trzynastka, zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby, a do wypoczynku także dofinansowanie. No i można liczyć na pomoc przy kupnie domu czy mieszkania.
- W Morskim Oddziale Straży Granicznej nie ma miejsca na nudę. Funkcjonariusze pełnią służbę na jednostkach pływających, wchodzą na nich w skład grup kontrolnych, są ekspertami od fałszerstw dokumentów, specjalistami do spraw migracji, pirotechnikami czy przewodnikami psów służbowych. Pierwsi tegoroczni kadeci już służą w naszych szeregach, kolejni są w toku rekrutacyjnym - mówi Tadeusz Gruchalla z Zespołu Prasowego Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje nieopodal Szczecina w przypadku wspólnej polsko - niemieckiej placówki w Pomellen, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich funkcjonariuszy SG i niemieckich policjantów. To także okazja do udziału w misjach zagranicznych, np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech.
Oddziałowi, który siedzibę ma w Gdańsku, podlega dziewięć placówek Straży Granicznej rozlokowanych od Krynicy Morskiej przy granicy z Federacją Rosyjską, aż po Szczecin i Świnoujście oraz dwa Dywizjony SG – w Gdańsku Westerplatte i w Świnoujściu. Zadaniem tych ostatnich jest przede wszystkim ochrona morskiej granicy państwowej.
Co warto wiedzieć? Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Wiek kandydata nie gra już roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie oraz ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia służby.
Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się sprawdzeniem kompletności dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadzeniem z nim wstępnej rozmowy. Następnie przechodzi on badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. „wykrywacz kłamstw”. Kandydat do służby w formacjach uzbrojonych musi dawać rękojmię prawdomówności.
W kolejnym kroku w siedzibie Morskiego Oddziału SG w Gdańsku, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i podsumowującą rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby. Po zakończonej rekrutacji kandydatów czeka szkolenie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej lub w Wyższej Szkole Straży Granicznej. Formacja zapewnia tam darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie. Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza mogą wynosić nawet ponad 6 tys. złotych na rękę.
Obecnie postępowanie kwalifikacyjne może już być prowadzone wobec kandydatów mających ukończone 18 lat, będących uczniami ostatniego roku szkoły ponadpodstawowej - czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, dwuletniej branżowej szkoły II stopnia, nieposiadających w dniu rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego dokumentów stwierdzających wykształcenie lub nieposiadających uregulowanego stosunku do służby wojskowej.
Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.
Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału www.morski.strazgraniczna.pl w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. W Morskim Oddziale Straży Granicznej powołano koordynatorów ds. naboru do służby: dla województwa zachodniopomorskiego: tel. 721-960-123, dla pozostałych województw: tel. 797-337-256, 721-961-599; 722-124-116.
[ZT]15468[/ZT]
1 3
Praca czeka na chętnych, żadna praca nie chanbi, też człowiek zasuwał kiedyś po 12 a nawet i 16 godzin dziennie, także wiem co to znaczy uczciwa i ciężka praca, oprócz terminu realizacji zamówienia na głowie jeszcze była jakość wykonywanej pracy, także dzisiaj mogę więc pouczać ludzi, ja to wam mówię wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś, a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha, to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził
4 0
Olek kapusta...ta praca to Twoje marzenie...korzystaj.....jak nie Ty to Kto???