Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Śledztwo ws. śmierci Stefana Sobisza. Brak przełomu po 4 latach

Mateusz Węsierski Mateusz Węsierski 15:00, 06.10.2025 Aktualizacja: 14:28, 27.10.2025
4 Śledztwo ws. śmierci Stefana Sobisza. Brak przełomu po 4 latach Nie ma przełomu w śledztwie dotyczącym śmierci Stefana Sobisza

Cztery lata po tragicznej śmierci Stefana Sobisza, rolnika z Pomyska Wielkiego, Prokuratura Okręgowa w Słupsku nie poczyniła znaczących postępów w odnalezieniu sprawcy morderstwa. Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Pawła Wnuka, sprawa uzyskała jedynie nową sygnaturę i przeprowadzono kilka badań, co budzi frustrację społeczną.

Śledztwo, prowadzone obecnie pod nową sygnaturą, jest w fazie "in rem", co – zgodnie z łacińskim określeniem – oznacza, że postępowanie prowadzone jest "w sprawie", a nie przeciwko konkretnej osobie, czyli brakuje podejrzanego

W ostatnim czasie uzyskano i przeanalizowano opinię z Laboratorium Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz opinię biegłych z zakresu profilowania psychologicznego. Paweł Wnuk podkreśla, że „pozostałe ustalenia stanowią tajemnicę śledztwa”.

Rzecznik prokuratury sprostował również wcześniejsze wypowiedzi nowego szefa, Patryka Wegnera, który sugerował, że sprawa była umorzona

- Postępowanie było zawieszone na czas uzyskania opinii i jest wznowione pod nową sygnaturą - mówi Paweł Wnuk.

Zmiana sygnatury to – jak zaznacza rzecznik – typowo techniczna procedura, zwyczajowo stosowana po wznowieniu postępowania.

Prokuratura zapewnia, że po przeanalizowaniu uzyskanych opinii w celu znalezienia mordercy „wprowadzone będą kolejne czynności”.

::news{"type":"see-also","item":"18919"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Wątek: Stefan Sobisz - zamordowany rolnik z Pomyska Wielkiego

Sprawa śmierci Stefana Sobisza, rolnika z Pomyska Wielkiego w powiecie bytowskim, to jedno z najbardziej tajemniczych i wstrząsających śledztw ostatnich lat na Pomorzu. Przed tragiczną śmiercią w listopadzie 2021 tropił nieprawidłowości. Był naszym informatorem....

Przejdź do wątku

komentarze (4)

BytowiakBytowiak

1 0

Jak to brzmi ???? dobro społeczne .. poswięcimy jednego w zamian za pracę dla stu

15:21, 06.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BytowiakBytowiak

3 0

Funkcjonariusze Bytowskiej Policji, wzywam Was. Nie pozwólcie plamić swojego munduru indolencją Waszego byłego szefa i byłego prokuratora.

21:32, 06.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarioMario

3 0

Dobrze wiadomo nie od dziś kto za tym stoi nie tylko Lokalny pseudo przedsiębiorca ale i jego kumple z Urzędów i Policji. Tak właśnie wygląda prawdziwe oblicze Bytowa . Nie Łódzcie się że póki ta Szajka chodzi bezkarnie coś się zmieni . Bytów przecież tylko z tego słynie z kolesiostwa i innych układów . Tu potrzeba chyba ingerencji Góry 😡

10:56, 07.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaroJaro

3 0

A co na to wszystko były komendant który prowadził czynności na miejscu?
No tak ,,,gdyby miał pojęcie to by to już było wykryte,,, dlaczego nie było od razu laboratorium z Gdańska i gdzie skany 3D... Pod jego wodzą popełniono wiele błędów,,,

16:58, 07.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%