Podczas ostatniej sesji rady miasta została przyjęta uchwała wprowadzająca bezpłatną komunikację miejską na terenie Bytowa.
Zaproponowane zostały dwie linie oraz ich rozszerzenia. Początkiem każdej z ustalonych linii będzie budowany węzeł przesiadkowy przy ulicy Dworcowej.
Linia nr 1 i 2 zostanie poprowadzona ulicami:
Dworcowa - Wojska Polskiego - Armii Krajowej - Jana Kochanowskiego - gen. Władysława Sikorskiego - 1-Maja - Jana Styp-Rekowskiego - Racławicka - gen. Ludwika Mierosławskiego - Ks. dr. Bolesława Domańskiego - Zwycięstwa - Gdańska - gen. Władysława Sikorskiego - Jana Kochanowskiego - Prosta - Jana Bauera - Wojska Polskiego - Dworcowa
Obecnie planowane jest około 14 przystanków na trasie. Ostateczny przebieg linii zostanie ustalony po uzgodnieniu lokalizacji przystanków z zarządzcami poszczególnych dróg.
Linia 1A i 2 A na odcinku Dworcowa - Gdańska będzie prowadzona tą samą trasą, natomiast dalej pojedzie ulicami Przemysłową, Gen. Józefa Wybickiego, Lęborską i dopiero wtedy wrócimy na podstawową trasę wiodącą ulicą Sikorskiego. Linia 1B i 2B z kolei po przejeździe ulicą Styp-Rekowskiego będzie skręcała w ul. ks. Jerzego Popiełuszki, aby dojechać prostą w ulicę Gdańską. Powstanie rozszerzeń linii ma na celu zabezpieczanie potrzeb transportowych większej ilości użytkowników komunikacji autobusowej.
Kicha22:23, 18.09.2020
Za mało szczegółów, jeśli pojazd komunikacji ma np. jeździć raz na 2 godz to szkoda pitolenia o ,,komunikacji miejskiej,, , po drugie dam sobie uciąć nie powiem co, ale po pierwszych 6 m-cach funkcjonwania wprowadzi się,,drobną,, opłatę, to pewnik! Komunikacja miejska z prawdziwego zdarzenia jest potrzebna a nie taka na zasadzie napełnienia fosy woda w przy zameczku na zamkowej
Dragon10:55, 19.09.2020
Komunikacja miejska powinn sięgać aż od Udorpia do Dąbia, jezioro jeleń, Mądrzechowo i aż po krańce Rzepnicy
bubu11:12, 19.09.2020
Za trasę 1A i 2A powinny zapłacić markety
Bytowiak 17:32, 19.09.2020
Udorpie Gostkowo Mądrzechowo itp co to nagle nie jest gmina Bytów ? znowu podatki te same co w miescie a jak do podziału to znowu w czarnej dupie ?
Ann20:34, 20.09.2020
A Leśna, Sucharskiego i Udorpie dalej samochodami
Martwy wilk znaleziony w lesie przy ambonie
Wilk wypadł z samolotu.
Tupolev
06:34, 2025-10-22
NIKT nie chce restauracji i hotelu w zamku
Wielki Mistrz Ulich von Jungingen (nadzorował budowę bytowskiego zamku) w grobie się przewraca! 600 lat później, proniemieckie matoły z PO sp...rzą wszystko.
Rysio i Lesio
00:15, 2025-10-22
NIKT nie chce restauracji i hotelu w zamku
Autor tej sytuacji: Rysio Dyzma! I kilku, pożal się Boże fahafcuf, ktorymi się otaczał.
Peło żondzi
00:04, 2025-10-22
NIKT nie chce restauracji i hotelu w zamku
A z Panem Miętkim? W czerwcu pisaliście, że wygrał przetarg na hotel i restaurację
Ciekawy
22:37, 2025-10-21