Zamknij
REKLAMA

Obrażony radny Leszek Szymczak ZŁOŻYŁ REZYGNACJĘ

09:58, 20.02.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Opozycyjny radny PiS, Leszek Szymczak, nieoczekiwanie złożył rezygnację z członkostwa w Komisji Oświaty i Polityki Społecznej (komisji OPS) Rady Miejskiej. Będzie jedynym radnym, którego praca polegać będzie jedynie na uczestnictwu w sesjach. Po złożeniu rezygnacji, Szymczak nie pracuje w żadnej z komisji. 

- W listopadzie zostałem odwołany z funkcji przewodniczącego Komisji Oświaty i Polityki Społecznej, ale w wyniku umowy dżentelmeńskiej przewodniczący Rady, Jan Treder, zaproponował mi funkcję wiceprzewodniczącego. Wcześniej zarówno ja, jak i pozostali radni Prawa i Sprawiedliwości, poparli moją kandydaturę na funkcję przewodniczącego komisji OPS Rady Miejskiej Bytowa. 17 grudnia zostałem odwołany z pełnionej funkcji głosami większościowymi koalicji rządzącej Wspólnoty Samorządowej oraz Porozumienia Lokalnego. Odwołanie odbieram jako sankcję i nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z członkami Komisji OPS. Wcześniej nie mieli jakichkolwiek zastrzeżeń merytorycznych co do mojej pracy w komisji, a teraz zagłosowali za moim odwołaniem. Stało się to tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Odwołano mnie po ponad dwuletniej pracy. Dlatego składam rezygnację z członkostwa w Komisji Oświaty i Polityki Społecznej - oznajmia radny Leszek Szymczak. 

Jednocześnie zaznaczył on, że wyraża wolę pracy w innej komisji Rady Miejskiej. To jednak może być trudne, bo zrezygnować powinien inny przedstawiciel opozycji, aby zrobić Szymczakowi miejsce.

To nie jedyne zmiany w Radzie Miejskiej, bo rezygnację z funkcji szefowej Komisji Rewizyjnej złożyła Irena Grzywnowicz. W jej miejsce została wybrana Maria Mielewczyk z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Grzywnowicz w miejsce radnego Szymczaka została szefową Komisji OPS. 

Radny Aleksander Pradella zastanawia się czy z powodu rezygnacji z pracy w komisji radny Leszek Szymczak powinien pobierać pełną dietę? 

- Myślę, że po tej rezygnacji radny Szymczak powinien porozmawiać z pozostałymi radnymi PiS, aby dokonać zamiany i wejść w skład którejś z komisji. Dzięki temu nie naruszymy parytetu - komentuje Jan Treder, przewodniczący Rady Miejskiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

MamaMama

11 2

Leszku jak mi jest z tego powodu przykro, że tak Ciebie potraktowali koledzy i koleżanki z Rady. Dobro edukacji zawsze leżało Tobie na sercu, pamiętam jak kupiłam Ci kolorowe kredki i na Dzień Kobiet namalowałes piękną laurkę dla swojej wychowawczyni, jaka Ja byłam z Ciebie wtedy dumna. Leszku bądź sobą zjedz Snickersa. 14:58, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirkaimirkai

8 2

Nie dziwi mnie to. Ten typ tak ma, że z wszystkimi wchodzi w "kolizję". 17:36, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanoJano

8 1

Swoimi działaniami, tudzież donosami Pan Radny przyczynił się aż nadto do takiego obrotu sprawy. 20:44, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Macie AlergięMacie Alergię

0 9

Na radnego Szymczaka? Dajcie człowiekowi spokój. 21:50, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wujek Wujek

3 0

Z treści newsa: radny Pradella się zastanawia... To ciężka robota na rzecz mieszkańców, bo postawienie ławki na środku łąki i zrobienie z tego wielkiej lokalnej sensacji to nie wszystko 08:24, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ryszard Lwie SerceRyszard Lwie Serce

3 2

Wuja pochwal się ile Ty zrobiłaś dla mieszkańców swojego rejonu, w którym mieszkasz? A jak ławki Ci się nie podobają, to nie musisz na nich siedzieć możesz stać. Wuja coś Ty taki anty, Ciocia nie pozwoliła Ci wyjść z kolegami na browarka:) 09:16, 21.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WujekWujek

4 0

Niestety cioci już nie ma, będziesz miał tyle lat co ja Rysiu to może wtedy pogadamy o działalności prawdziwej na rzecz mieszkańców, mam nadzieję, że dotrwam do tej rozmowy. Tylko prawdziwe działanie, a nie zdjęcia w necie o czymś świadczą 10:53, 21.02.2021


POLAPOLA

6 0

Pan Radny ma to, na co w 100% zasłużył. Za co się jeszcze obraża.????????? 21:45, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pyzapyza

0 0

łatka donosiciela już zostanie, z niczego więcej go nie zapamiętamy 11:11, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%