Zamknij
REKLAMA

INTERWENCJA Czytelnika. Droga do Niedarzyna DO POPRAWKI?

20:41, 12.10.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Odnowiona kilka lat temu droga z Bytowa w kierunku Niedarzyna podobno już wymaga remontu. Tak uważa mieszkaniec tej miejscowości, który codziennie tamtędy przejeżdża i już zauważył niepokojące symptomy. 

- Po 2 latach użytkowania zaczęły pojawiać się pęknięcia na asfalcie. Bardzo mnie to zainteresowało. Jeszcze bardziej mnie to ciekawi, gdy zauważyłem stojącą przy drodze tablicę, na której podana jest bardzo wysoka kwota, zapłacona za realizację tej inwestycji - alarmuje mieszkaniec Niedarzyna. 

Faktycznie z tablicy informacyjnej wynika, że remont kosztował 3,9 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

- Wiem, że wykonywany był odwiert w celu zbadania tego asfaltu. Zgłosiłem tę sprawę jeszcze do jednej weryfikacji, ale nie było żadnej reakcji. Ja się nie boję takich tematów, więc zgłaszam się do was - mówi mieszkaniec Niedarzyna. - Sam wykonuję usługi i gdybym coś takiego zrobił moim klientom, to by mnie na taczce wywieźli. Jeszcze tak spartolonej roboty nie widziałem, odkąd żyję. 

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marian Miazga zapewnia, że sprawa jest pod kontrolą. 

- Odwierty były zrobione i nie wykryto żadnych mankamentów. Ponadto droga objęta jest gwarancją, więc w razie potrzeby podejmowane będą odpowiednie działania - mówi dyrektor Miazga. 

Nawierzchnię na tym odcinku wykonywało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "DROMOS" Sp. z o.o. z Kartuz. Próbkę asfaltu wysłano do laboratorium w Koszalinie. Niczego nie wykryto. 

- Pęknięcia są widoczne, bo jest pod spodem słaba podbudowa - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. 

Większe pęknięcia są zalewane emulsją, aby zimą woda ich nie rozsadziła. W tym przypadku problem wynika z tego, że nie była to kompleksowa przebudowa, tylko powierzchniowa nakładka. Koszt kompleksowej przebudowy byłby zdecydowanie wyższy. Inwestycja ta ma być kontynuowana aż do granicy powiatu.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%