Zamknij
REKLAMA

Będzie gazyfikacyjna Udorpia. W planie również Studzienice

19:40, 28.11.2021 | M.W.
Skomentuj Rozdzielnia gazu w Dąbiu została zmodernizowana
REKLAMA

Polska Spółka Gazownictwa jest na etapie wielkiej ekspansji. Podłączane są kolejne, również mniejsze miejscowości. Jeden z najnowszych celów to wieś Udorpie pod Bytowem. Przy okazji podłączenia jednego z większych zakładów, działających w tym rejonie, sieć gazowa ma być podciągnięta do wszystkich zainteresowanych domostw. 

- Do sieci gazowej pod Bytowem podłączona została firma susząca grzyby w Udorpiu. Dzięki temu będzie również możliwość podłączania gospodarstw domowych - potwierdza Krzysztof Nieckarz, szef Polskiej Spółki Gazownictwa w Koszalinie. 

Polska Spółka Gazownictwa w gminie Bytów modernizuje aktualnie stację po lewej stronie drogi wojewódzkiej przed Dąbiem. To dostosowanie do rosnącego zapotrzebowania. Największym odbiorcą spółki jest firma Drutex, ale poszerzana ma być też sieć doprowadzająca gaz do gospodarstw domowych. 

- Aktualnie myślimy o doprowadzeniu nitki gazowej do Studzienic. Jeśli uda się podłączyć firmę w Osławie Dąbrowie, to przy okazji również gospodarstwa domowe zyskają dostęp do sieci gazowej - komentuje Nieckarz. 

WIĘCEJ informacji lokalnych w aktualnym wydaniu DARMOWEJ gazety WIEŚCI Z POWIATU

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%