Za nami finał Miss Województwa Pomorskiego

12:27, 03.10.2022 P.K. Aktualizacja: 18:21, 05.10.2022
Skomentuj fot. Miss Województwa Pomorskiego fot. Miss Województwa Pomorskiego

Za nami Gala Finałowa konkursu Miss Nastolatek oraz Miss Województwa Pomorskiego, podczas której wyłonione zostały najpiękniejsze mieszkanki Pomorza. W głównej kategorii znalazły się trzy reprezentantki naszego regionu, a o koronę Miss Nastolatek rywalizowały cztery mieszkanki naszego powiatu. Kto zdobył koronę Miss?

W finale o tytuł Miss Województwa Pomorskiego walczyło 41 Pań. Wśród nich znalazły się Magdalena Bielawa z Parchowa, Natalia Trzebiatowska z Bytowa oraz Katarzyna Wasiak z Miastka. Niestety, żadna z Pań nie zajęła miejsca na podium.

- Koronę Miss Województwa Pomorskiego 2022 zdobyła 23-letnia Nicola Pańczak z Gdańska. Na podium znalazły się także 24-letnia Weronika Rybakowska i 24-letnia Laura Klatt. Te Panie również są mieszkankami Gdańska. Tytuł Miss Studentek zdobyła 21-letnia Weronika Buja z Rumi - informują organizatorzy.

Tytuł Miss Internautów Województwa Pomorskiego powędrował do 19-letniej Oliwii Durajewskiej z Czerska. W pierwszej dziesiątce tego głosowania znalazły się dwie reprezentantki naszego regionu. Ósme miejsce zajęła Katarzyna Wasiak z Miastka, a na siódmym miejscu znalazła się Natalia Trzebiatowska z Bytowa. To nie jedyny sukces 20-latki.

- Wczoraj odbył się finał Miss Pomorskiego, dostałam się do finałowej 10, która daje zielona kartę do ćwierćfinału Polska Miss oraz udało mi się zdobyć tytuł Miss Chantarelle Województwa Pomorskiego! Dziękuje za oddane na mnie głosy, za udostępnianie mojej wizytówki, jestem wdzięczna i cieszę się z wygranej - napisała na swoim profilu Natalia Trzebiatowska.

Tytuł Miss Nastolatek Województwa Pomorskiego powędrował natomiast do 18-letniej Kaliny Kosikowskiej z Bzowa. W tej kategorii o tytuł walczyły Martyna Driwa i Anna Serkowska z Rokit, Milena Reca z Kołczygłów oraz Oliwia Stolc z Mokrzyna. Tytuł Miss Nastolatek Internautów Województwa Pomorskiego zdobyła 18-letnia Klaudia Zylka z Nowego Dworu Gdańskiego.

- W pierwszej dziesiątce znalazły się jednak aż trzy reprezentantki powiatu bytowskiego. Trzecie miejsca zajęła Martyna Driwa, na piątym miejscu znalazła się Oliwia Stolc, a na dziewiątej lokacie zmagania zakończyła Anna Serakowska - informują organizatorzy.

Wszystkim finalistką gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na arenie wojewódzkiej, ale i krajowej.