Zamknij
REKLAMA

Kredyt pod zastaw szpitalnych nieruchomości + dom w Rzepnicy

21.43, 01.11.2022 M.W. Aktualizacja: 21.44, 01.11.2022
Skomentuj Zniszczone budynki przy miasteckim Szpitalu Miejskim, należące do starostwa, są zabezpieczeniem kredytu
REKLAMA

Trzy działki przy Szpitalu Miejskim w Miastku oraz jedna działka z domem w Rzepnicy - cztery nieruchomości warte łącznie około 2 mln zł zostały przeznaczone jako zastaw pod kredyt dla Szpitala Powiatu Bytowskiego w Bytowie. 

Z wnioskiem do starostwa wystąpił w tej sprawie Szpital Powiatu Bytowskiego, który chce odnowić kredyt w rachunku bieżącym. Dotychczasowa umowa kończy się w październiku. Najkorzystniejszą umowę, spośród dwóch banków, które odpowiedziały, dał Bank Spółdzielczy w Kościerzynie. Ta sama placówka udzielała dotychczas bytowskiemu szpitalowi kredytu w rachunku bieżącym.

- Bank zażądał, żeby jednym ze sposobów zabezpieczenia kredytu była hipoteka na nieruchomościach. Szpital przedstawił swoje nieruchomości, ale bankowi to nie wystarczyło. Wobec tego wystąpił do banku z propozycją poręczenia kredytu przez Starostwo Powiatowe w Bytowie albo o możliwość zabezpieczenia w formie hipoteki. Zarząd Powiatu uznał, że udzielenie zabezpieczenia gotówkowego nie wchodzi w grę. Wytypowaliśmy wolne nieruchomości, na których nie jest prowadzona działalność. Są to trzy działki położone w Miastku, w pobliżu Szpitala Miejskiego - tłumaczy starosta Leszek Waszkiewicz. 

Na wspomnianych działkach, znajdujących się w pobliżu głównego budynku szpitala, są budynki nieużytkowane, w złym stanie technicznym. 

- Wartość tych nieruchomości była za mała, bo zabezpieczenie musi mieć wartość minimum 2 mln zł, więc zdecydowaliśmy się jeszcze na dodatkowe zabezpieczenie w postaci nieruchomości, położonej w gminie Bytów, w Rzepnicy. To nieruchomość zabudowana budynkiem, w którym funkcjonował niegdyś dom dziecka - opowiada starosta Waszkiewicz. 

Taki zestaw nieruchomości ma zapewnić podpisanie umowy o kredyt w rachunku bieżącym. Został on przyznany na 2 lata i przez taki czas nieruchomości będą uznane jako zabezpieczenie kredytu. 

[ZT]6966[/ZT]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%