Zamknij

Bytowskie firmy zawieszają swoją działalność. Jak dużo ich jest?

19:00, 01.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Ostatnie kilka tygodni to najczarniejszy z możliwych scenariuszy dla wielu przedsiębiorców, którym pandemia zabrała możliwość efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej. W gminie Bytów odnotowano już przypadku firm, które musiały zawiesić swoje działanie.

Od 14 marca w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemiologicznego w związku z zakażeniami SARS-CoV-2. Wprowadzenie tego stanu pozwoliło na zastosowanie w celu przeciwdziałania epidemii COVID-19 różnego rodzaju ograniczeń czy obowiązków w wielu sferach życia, w tym w odniesieniu do prowadzenia działalności gospodarczej.

To właśnie przedsiębiorcom najbardziej się oberwało. Zakazy dotyczące funkcjonowania wielu punktów masowe zamykanie poszczególnych miejsc spowodowało, że właściciele licznych sklepów czy usług po prostu straciło jakiekolwiek dochody. W krytycznych sytuacjach zmuszało ich to do całkowitego zawieszania prowadzonych przez siebie firm.

Liczne programy wsparcia, w tym Tarcza Antykryzysowa czy nawet wsparcie od włodarzy gminy Bytów i Powiatowego Urzędu Pracy w dalszym ciągu są realizowane. Mimo to, niemal pewnym było, że nie uda się uniknąć sytuacji, w myśl której ani jedna firma nie podejmie decyzji o zamknięciu prowadzonej przez siebie działalności.

Zgodnie z polskim prawem, wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o zaprzestaniu wykonywania działalności gospodarczej można wysłać przesyłką rejestrowaną, opatrzoną własnoręcznym podpisem, poświadczonym przez notariusza lub za pośrednictwem profilu zaufanego.

Od 13 marca do 27 kwietnia za pośrednictwem poczty wpłynął 1 poprawnie złożony wniosek o zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej oraz przyjęto 1 wniosek o zaprzestanie wykonywania działalności - informuje burmistrz, Ryszard Sylka.

Teoretycznie mała liczba firm, które zawiesiły swoją działalność jest z pewnością nieporównywalnie mniejsza od przypadków, w których pandemia koronawirusa spowodowała olbrzymie straty finansowe. Takich przykładów w samej gminie Bytów jest z pewnością znacznie więcej.

[ZT]2194[/ZT]

[ALERT]1588335956497[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA