Wyniki drużyn z powiatu bytowskiego (12-13 października) [RAPORT]

13:56, 15.10.2019 C.K Aktualizacja: 14:01, 15.10.2019
Skomentuj Fot. facebook.com/GtsCzarnaDabrowka Fot. facebook.com/GtsCzarnaDabrowka
reo

Spośród drużyn z powiatu bytowskiego występujących na szczeblu od IV ligi do klasy B, najlepiej w ostatni weekend spisał się GKS Kołczygłowy. Po sześć bramek w swoich spotkaniach straciły z kolei ekipy GTS-u Czarna Dąbrówka i Kaszubii Studzienice.

Myśliwiec Tuchomie

W drugim tygodniu z rzędu drużyna Myśliwca zachowała czyste konto. Przed tygodniem w starciu z Bytovią II Bytów piłkarze z Tuchomia nie strzelili żadnej bramki, zaś w ostatni weekend zdobyli jednego gola, decydującego o zwycięstwie z Sokołem Wyczechy, którego autorem był Samuel Wirkus. Dzięki temu zespół awansował o jedną pozycję w tabeli i aktualnie z dorobkiem 16 punktów zajmuje 6. miejsce. W następnej kolejce jego domowym rywalem będzie GKS Pęplino.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 10. kolejka: Sokół Wyczechy vs. Myśliwiec Tuchomie 0:1 (Samuel Wirkus)

Diament Trzebielino

Podobnie jak tydzień wcześniej, ekipa Diamentu w ostatni weekend pauzowała od rozgrywek na poziomie klasy B w grupie Słupsk I. Zawodnicy z Trzebielina wrócą do gry już w następnej kolejce, kiedy to zmierzą się na własnym boisku z Victorią Słupsk.

GTS Czarna Dąbrówka

Zespół z Czarnej Dąbrówki w ostatnią niedzielę brał udział w najbardziej szalonym spotkaniu, rozgrywanym w ramach 10. kolejki klasy okręgowej w grupie słupskiej. Już po 11. minutach wyjazdowego starcia z Bartonem Barcino GTS prowadził 2:0 po trafieniach Pawła Duszkiewicza i Adama Osowskiego, ale do szatni schodził mocno ,,pobity", przegrywając aż 5:2. W 64. minucie bramkę na 5:3 zdobył Dawid Wdowczyk, ale siedem minut później kolejną bramkę strzelili gospodarze, przypieczętowując swoje zwycięstwo. Ostatnie słowo należało jednak do gości - w 84. minucie gola ustalającego rezultat na 6:4 ponownie zdobył Dawid Wdowczyk. Pomimo porażki, GTS pozostał na przedostatnim, 15. miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Za tydzień jego domowym rywalem będzie lider, ekipa Aniołów Garczegorze.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 10. kolejka: Barton Barcino vs. GTS Czarna Dąbrówka 6:4 (Dawid Wdowczyk x2, Paweł Duszkiewicz, Adam Osowski)

Kaszubia Studzienice

Niemal tyle samo bramek, co w powyższym spotkaniu padło w pojedynku Kaszubii ze Startem Miastko. Gospodarze przed przerwą zostali niemalże rozbici, tracąc aż cztery gole, zaś po 66. minutach przegrywali już 0:5. W 79. minucie straty na 1:5 zmniejszył Marcin Stoltman, zaś w doliczonym czasie gry obie ekipy jeszcze po jednym razie zmieniały wynik (dla Kaszubii trafił Damian Śmiechowski), dzięki czemu spotkanie zakończyło się hokejowym rezultatem 2:6. Wskutek porażki, drużyna ze Studzienic spadła w ligowej tabeli aż o trzy pozycje i obecnie plasuje się na 13 lokacie z 10 punktami na koncie. Za tydzień jej przeciwnikiem będzie wicelider tabeli, ekipa Sparty Sycewice.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 10. kolejka: Kaszubia Studzienice vs. Start Miastko 2:6 (Marcin Stoltman, Damian Śmiechowski)

Kaszubia II Studzienice

Drugi zespół Kaszubii dokonał sztuki, która na poziomie klasy B jest raczej niespotykana - bezbramkowo zremisował w pojedynku z ostatnim w tabeli zespołem SSPN Malczkowo. Po tym remisie zawodnicy ze Studzienic pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli z pięcioma punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają u siebie z wiceliderem, Granitem Koczała.

Klasa B, grupa Słupsk II, 7. kolejka: Kaszubia II Studzienice vs. SSPN Malczkowo 0:0

[ZT]1595[/ZT]

Lipniczanka Lipnica

Zespół z Lipnicy wciąż nie może odnaleźć się na poziomie IV ligi. W ostatni weekend Lipniczanka mierzyła się na wyjeździe z liderem, GKS-em Przodkowo. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2 - na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Artur Rzepiński, ale na kilka minut przed zejściem do szatni, zawodnik ten opuścił murawę po czerwonej kartce. Efekt gry w osłabieniu był bardzo wyraźny - w drugiej części gospodarze strzelili trzy bramki i wygrali 5:2. Ekipa z Lipnicy pozostaje na ostatnim, 18. miejscu w tabeli IV ligi w grupie pomorskiej, zaś w następnej kolejce zagra na własnym boisku z Lechią II Gdańsk.

IV liga, grupa pomorska, 11. kolejka: GKS Przodkowo vs. Lipniczanka Lipnica 5:2 (Artur Rzepiński x2)

GKS Kołczygłowy

Piłkarze GKS-u zanotowali najbardziej okazałe zwycięstwo spośród wszystkich drużyn w 7. kolejce klasy B w grupie Słupsk II, pokonując w ostatnią niedzielę na wyjeździe WKS Nożyno aż 5:0. Kapitalną formą wykazał się Dawid Wnuk-Lipiński, który trafiał do siatki rywala aż pięciokrotnie! W ten sposób GKS umocnił się na pozycji lidera z dorobkiem 19 punktów i przewagą czterech oczek nad Granitem Koczała. W następnej kolejce jego wyjazdowym rywalem będzie ostatnia w stawce ekipa SSPN Malczkowo.

Klasa B, grupa Słupsk II, 7. kolejka: WKS Nożyno vs. GKS Kołczygłowy 0:5 (Dawid Wnuk-Lipiński x5)

Zawisza Borzytuchom/Bytovia II Bytów

W małych derbach regionu, rozgrywanych w niedzielne popołudnie padła tylko jedna bramka. Drugi zespół Bytovii wygrał 1:0 po trafieniu Huberta Syldatka w 83. minucie. Po tym zwycięstwie zespół z Bytowa plasuje się na 11. miejscu klasy okręgowej w grupie słupskiej, natomiast Zawisza osunęła się o trzy lokaty i obecnie zajmuje 12. pozycję. W następnej kolejce obie drużyny zmierzą się odpowiednio z Jantarią Pobłocie i Sokołem Wyczechy.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 10. kolejka: Bytovia II Bytów vs. Zawisza Borzytuchom 1:0 (Hubert Syldatk)