Wyniki drużyn z powiatu bytowskiego (19/20 października) [RAPORT]

18:00, 22.10.2019 C.K
Skomentuj Fot. facebook.com/gksmysliwiec/ Fot. facebook.com/gksmysliwiec/

Za ostatni weekend największe słowa uznania należą się drużynom występującym na poziomie klasy B - Diamentowi Trzebielino i GKS-owi Kołczygłowy, które w swoich meczach rozbiły przeciwników. Wysokie porażki z kolei zanotowały ekipy Kaszubii Studzienice i Zawiszy Borzytuchom.

Myśliwiec Tuchomie

Ekipa z Tuchomia przedłużyła swoją serię meczów bez porażki do sześciu. W ostatnią niedzielę Myśliwiec zremisował na własnym boisku z GKS-em Pęplino 2:2, dwukrotnie tracąc wypracowaną przewagę. W 4. minucie gola na 1:0 zdobył Tomasz Kupczyk, zaś po pół godzinie gry na 2:1 podwyższył Cezary Jenta. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy rywal ustalił wynik na 2:2. Po 11. kolejkach rozgrywek na poziomie klasy okręgowej w grupie Słupsk, Myśliwiec z 17 punktami na koncie osunął się na 7. pozycję. Za tydzień czeka go wyjazdowy pojedynek z Kaszubią Studzienice.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 11. kolejka: Myśliwiec Tuchomie vs. GKS Pęplino 2:2 (Tomasz Kupczyk, Cezary Jenta)

Diament Trzebielino

Po dwóch kolejkach pauzy, drużyna Diamentu z przytupem wróciła do gry na poziomie klasy B w grupie Słupsk I. W ostatnią sobotę zawodnicy z Trzebielina nie dali szans Victorii Słupsk, wygrywając u siebie 4:1. Jako pierwsi drogę do siatki znaleźli goście, ale reszta spotkania należała już do gospodarzy - tuż przed przerwą wyrównał Michał Dydyna, zaś w drugiej części dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Piotr Michalak, a czwarte trafienie dołożył Krzysztof Łukaszewicz. Piłkarze ze Słupska kończyli ten mecz w dziewiątkę po tym, jak w 85. minucie czerwone kartki obejrzeli Krystian Pianka i Bartosz Pianka. Po tym zwycięstwie ekipa Diamentu przesunęła się na siódme miejsce w tabeli, natomiast w następny weekend jej wyjazdowym rywalem będzie Dąb Kusowo.

Klasa B, grupa Słupsk I, 8. kolejka: Diament Trzebielino vs. Victoria Słupsk 4:1 (Piotr Michalak x2, Michał Dydyna, Krzysztof Łukaszewicz)

GTS Czarna Dąbrówka

Piłkarze GTS-u nie mieli w niedzielę większych szans w pojedynku z liderem klasy okręgowej w grupie Słupsk, zespołem Aniołów Garczegorze. Przyjezdni trafiali do siatki w 15., 36. i 53. minucie, zapewniając sobie zwycięstwo już po raz dziewiąty w tym sezonie. Drużyna z Czarnej Dąbrówki z kolei spadła o jedną lokatę i aktualnie zamyka ligową stawkę z dorobkiem zaledwie sześciu punktów w 11 spotkaniach. W następnej kolejce czeka ją kolejny mecz na wyjeździe, tym razem przeciwko Chrobremu Charbrowo.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 11. kolejka: GTS Czarna Dąbrówka vs. Anioły Garczegorze 0:3

[ZT]1620[/ZT]

Kaszubia Studzienice

Znacznie wyższą porażkę na tym samym poziomie rozgrywkowym, czyli w klasie okręgowej w grupie Słupsk w ostatni weekend zanotowała drużyna Kaszubii, która przegrała na wyjeździe ze Spartą Sycewice aż 1:6. Po utracie aż sześciu goli, honorową bramkę w 84. minucie strzelił Arkadiusz Gut. Pomimo porażki, zespół ze Studzienic pozostał na 13. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 10 punktów po 11 kolejkach. Okazja do poprawy dorobku będzie szczególna, bowiem w następny weekend Kaszubia w derbach regionu podejmie u siebie Myśliwca Tuchomie.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 11. kolejka: Sparta Sycewice vs. Kaszubia Studzienice 6:1 (Arkadiusz Gut)

Kaszubia II Studzienice

W znacznie lepszych nastrojach ostatni weekend kończyli zawodnicy drugiego zespołu Kaszubii, którzy w 8. kolejce rozgrywek na poziomie klasy B w grupie Słupsk II pokonali u siebie Granit Koczała 2:1. Po bramce Mateusza Szultki w 18. minucie i wyrównaniu gości w 35. minucie, bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 75. minucie strzelił Adrian Trzeciakowski. Zwycięstwo pozwoliło drużynie przesunąć się o aż dwa miejsca w tabeli i uplasować się na 7. lokacie z 10 punktami na koncie. W następnej kolejce Kaszubia II zagra na wyjeździe z Błękitnymi Motarzyno.

Klasa B, grupa Słupsk II, 8. kolejka: Kaszubia II Studzienice vs. Granit Koczała 2:1 (Mateusz Szultka, Adrian Trzeciakowski)

Lipniczanka Lipnica

W połowie ubiegłego tygodnia Lipniczanka zanotowała bardzo dobry występ w V rundzie rozgrywek Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe Słupnię Kobylnica 3:1. Do siatki trafiali Artur Rzepiński (dwa razy) i Kamil Pranczk.

Drużyna z Lipnicy w końcu była w stanie zapunktować na poziomie IV ligi w grupie pomorskiej. W niedzielne popołudnie Lipniczanka podzieliła się zdobyczą z drugim zespołem Lechii Gdańsk, remisując 0:0. Mimo to, sytuacja drużyny absolutnie się nie zmieniła - wciąż zamyka ligową tabelę z zaledwie czterema oczkami na koncie. O poprawę tego stanu rzeczy w następnej kolejce łatwo nie będzie, bowiem gracze z Lipnicy zagrają na wyjeździe z wiceliderem, Arką II Gdynia.

Puchar Polski, V runda: Słupnia Kobylnica vs. Lipniczanka Lipnica 1:3 (Artur Rzepiński x2, Kamil Pranczk)

IV liga, grupa pomorska, 12. kolejka: Lipniczanka Lipnica vs. Lechia II Gdańsk 0:0

GKS Kołczygłowy

Najbardziej okazałe zwycięstwo w ostatni weekend spośród wszystkich drużyn z powiatu bytowskiego należało do zespołu z Kołczygłów. W sobotnie popołudnie GKS rozbił na wyjeździe ostatni w tabeli SSPN Malczkowo aż 9:1. Już do przerwy goście tego spotkania prowadzili 4:0 po dwóch trafieniach Ireneusza Wirkusa, a także bramkach Rafała Platy i Oskara Leika. Pięć minut po wznowieniu gry gospodarze zanotowali honorowe trafienie, ale to GKS wiódł prym. W znakomitej formie w kolejnym meczu znajdował się Dawid Wnuk-Lipiński, który aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Dzieła zniszczenia dokończył Oskar Leik, trafiając do siatki po raz drugi. Tak wysoki triumf pozwolił ekipie z Kołczygłów umocnić się na pozycji lidera tabeli. Po następnej kolejce może być jeszcze lepiej, ponieważ jego domowym rywalem będzie wicelider, czyli Lider Rychnowy.

Klasa B, grupa Słupsk II, 8. kolejka: SSPN Malczkowo vs. GKS Kołczygłowy 1:9 (Dawid Wnuk-Lipiński x4, Ireneusz Wirkus x2, Oskar Leik x2, Rafał Plata)

Zawisza Borzytuchom

Drużyna z Borzytuchomia wciąż poszukuje formy. W ostatni weekend zanotowała piątą ligową porażkę z rzędu, przegrywając na własnym boisku z trzecią drużyną tabeli, Sokołem Wyczechy aż 0:6. W drugiej połowie padło aż pięć goli, co tylko potwierdziło, że gospodarze tego spotkania w dalszym ciągu muszą szukać odpowiedniej dyspozycji. Wskutek takiego wyniku, Zawisza spadła o dwie pozycje w tabeli i obecnie z dorobkiem 10 punktów w 11 meczach plasuje się na 14. lokacie. W następny weekend jej wyjazdowym przeciwnikiem będzie GKS Pęplino.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 11. kolejka: Zawisza Borzytuchom vs. Sokół Wyczechy 0:6

Bytovia II Bytów

Dobrego weekendu nie zanotowali także piłkarze drugiego zespołu Bytovii. W sobotnim spotkaniu w ramach 11. kolejki klasy okręgowej w grupie słupskiej przegrali na wyjeździe z Jantarią Pobłocie 1:3. Jedynego gola dla gości w 31. minucie strzelił Przemysław Leik. Pomimo porażki, bytowianie pozostali na 11. pozycji w ligowej tabeli. W następnej kolejce ponownie zagrają na wyjeździe, tym razem z MKS-em Debrzno.

Kilka dni wcześniej bytowianie zanotowali jeszcze wyższą porażkę. W piątej rundzie Pucharu Polski drugi zespół Bytovii uległ na własnym boisku Pogoni Lębork aż 1:7. Honorowego gola dla gospodarzy w 52. minucie strzelił Przemysław Leik.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 11. kolejka: Jantaria Pobłocie vs. Bytovia II Bytów 3:1 (Przemysław Leik)

Puchar Polski, V runda: Bytovia II Bytów vs. Pogoń Lębork 1:7 (Przemysław Leik)