XXIV Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu za nami [GALERIA]

09:32, 12.11.2019 C.K Aktualizacja: 09:35, 12.11.2019
Skomentuj Fot. Marcin Michałka Fot. Marcin Michałka

Jak co roku, 11 listopada w Borzytuchomiu odbył się bieg, którego celem było uczczenie Święta Niepodległości, popularyzacja biegania jako podstawowej formy rekreacji i integracja lokalnej społeczności. Na starcie stanęło łącznie aż 1024 uczestników.

Tegoroczna edycja była rekordowa. We wszystkich kategoriach biegowych wystartowały łącznie aż 1024 osoby, z czego aż 211 stanęło na starcie biegu głównego. Po uroczystym otwarciu imprezy o godzinie 10:45, o 11:11 zawodnicy z kategorii seniorów i seniorek rozpoczęli zmagania w biegu na 5000 metrów. Po jego zakończeniu, równo w południe wybrzmiał hymn dla Niepodległej.

Niedługo potem rozpoczęły się biegi najmłodszych. O 12:05 wystartowała grupa dziewcząt z klas I-II, pięć minut później chłopców z klas I-II (600 metrów), a następnie z klas III-IV (dziewczęta - 600 metrów, chłopcy - 1000 metrów), V-VI (1000 metrów) i VII-VIII (dziewczęta - 1000 metrów, chłopcy - 1500 metrów). Jako ostatni o godzinie 13:25 na starcie stanęła grupa przedszkolaków. Po wszystkich biegach odbyły się dekoracje, a także podsumowanie loterii fantowej.

Ze znakomitej strony pokazał się zwycięzca biegu głównego, Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka), który ustanowił nowy rekord trasy, dobiegając do mety w czasie 15:02. Drugie miejsce przypadło Tadeuszowi Zblewskiemu (LKB im. Braci Petk Lębork) z wynikiem 15:25, zaś trzecie Dawidowi Garskiemu (Baszta Bytów, wynik 15:53). W kategorii OPEN najlepszą z kobiet była Beata Topka (ULKS TALEX Borysław Borzytuchom), która zajęła 7. miejsce z rezultatem 16:59.

Jeśli chodzi o kategorie wiekowe, najlepsi byli:

• PRZEDSZKOLE: Maja Wirkus (Studzienice), Jan Szyszka (Swornegacie)
  • KLASY I-II: Blanka Typa (SP nr 5 w Bytowie), Maciej Świątkowiak (Borzytuchom)
  • KLASY III-IV: Łucja Łosińska (SP nr 5 w Bytowie), Igor Florek (Przechlewo)
  • KLASY V-VI: Oksana Pestka (Słupsk), Jakub Kluka (Klincz)
  • KLASY VII-VIII: Roksana Piechowska (Lipnica), Bartosz Pela (SP nr 2 w Bytowie)

W punktacji klubowej, bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się ULKS Talex Borzytuchom, gromadząc aż 95 punktów. Drugie miejsce przypadło Wikingowi Rychnowy (35 punktów), a trzecie Runtastycznym Bytów (30 punktów). W klasyfikacji gmin Bytów wyprzedził Borzytuchom i Lipnicę.