Gorzki smak remisu. "Czarne Wilki" o włos od zwycięstwa nad rezerwami Arki Gdynia

02:59, 15.11.2021 . Aktualizacja: 02:59, 15.11.2021
Skomentuj MKS Bytovia Bytów MKS Bytovia Bytów

Spotkanie rozgrywane w ramach 15. kolejki pomorskiej 4. ligi pomiędzy Bytovią Bytów, a rezerwami pierwszoligowej Arki Gdynia zakończyło się remisem 3:3. Bramki dla naszego zespołu strzelali Adam Szmidke, Artur Rzepinski oraz Vova Kaydrovych, natomiast dla zespołu gości - Patryk Soboczyński, Kornel Przyborowski i Filip Mirończuk.

Spotkanie z rezerwami Arki było szansą na zbliżenie się do ligowego podium. Remis spowodował, że Czarne Wilki znajdują się obecnie na 6. miejscu tabeli ligowej. Mimo że Bytovia po raz kolejny obroniła twierdzę przy Mickiewicza 13, zarówno trener, jak i piłkarze nie kryją rozczarowania wynikiem.

– Chciałbym przeprosić kibiców za te ostatnie 30 minut, jestem pewien, że wyciągniemy z tego wnioski – powiedział na konferencji prasowej trener Karol Szymlek.

Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmiał o godzinie 18:00. W pierwszej połowie "Czarne Wilki" szły pewnie po zwycięstwo. Najpierw w 13 minucie strzał do bramki głową oddał Adam Szmidke. 10 minut później Artur Rzepinski po asyście Krzysztofa Kropidłowskiego umocnił prowadzenie Bytovii, a po trzeciej celnej bramce w wykonaniu Vova Kaydrovycha, wszystko wskazywało na rychłe zwycięstwo gospodarzy. Świetną formę udało się utrzymać Czarnym Wilkom aż do 70. minuty spotkania. Później goście przeszli do kontry, zdobywając w niecały kwadrans trzy bramki.

– Dziś w końcówce zabrakło zaangażowania każdego zawodnika – powiedział po dzisiejszym spotkaniu Vova Kaydrovych.

W najbliższy weekend bytowscy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Wierzycą Pelplin. Będzie to ostatni mecz w jesiennej rundzie ligowej. Miejmy nadzieję, że będzie to kolejne spotkanie bez porażki, które przyniesie bytowskiemu zespołu upragniony komplet punktów.