DWA MEDALE dla zespołu bytowskiego sportowca!

Patryk WęzikPatryk Węzik 08:23, 21.12.2022 . Aktualizacja: 08:26, 21.12.2022
Skomentuj fot. Łukasz Gliszczyński fot. Łukasz Gliszczyński

Na początku grudnia w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 23. Nasz region - w barwach klubu Świt Wrocław - reprezentował znany bytowski sportowiec - Łukasz Gliszczyński. Dzień później drużyna wzięła udział w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Koszykówce. Jak poradził sobie zespół?

- Wraz z drużyną Świt Wrocław zostaliśmy Wicemistrzami Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. Po raz pierwszy w historii klubu zdobyliśmy srebrny medal. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony - mówi Łukasz Gliszczyński.

W turnieju piłki nożnej udział wzięły cztery drużyny. Świt Wrocław najpierw pokonał 6:0 Niedźwiadek Przemyśl, a następnie górował nad Mazowszem Warszawa 4:2. W ostatnim meczu Świt musiał uznać wyższość ŁKSG Łódź. Finalnie zespół zakończył zmagania na drugim miejscu. Drużyna więcej szczęścia miała podczas zmagań koszykarskich.

- Po raz trzeci udało nam się zdobyć Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Koszykówce do lat 23. Jako drużyna dokonaliśmy tego już po raz trzeci. To nasz wielki sukces - dodaje sportowiec.

Świt Wrocław pokonał podczas turnieju Spartan Lublin, IG Warszawa i ŁKSG Łódź. Przypomnijmy, że to nie jedyne sukcesy Łukasza Gliszczyńskiego w ostatnim czasie. Jesienią zdobył trzy medale podczas Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce.