Zamknij
REKLAMA

Piontkowski: zamknięcie szkół przedłużone do 24 maja

12:45, 24.04.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Obecnie warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków; ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin - do 24 maja - poinformował w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Po piątkowym posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się wspólna konferencja prasowa ministrów: zdrowia Łukasza Szumowskiego, edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek. To ograniczenie tym razem przesuwamu na znacznie dłuższy termin, bo do 24 maja - podkreślił minister edukacji narodowej.

Piontkowski zaznaczył, że uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej. Zaznaczył jednocześnie, że za kilka dni rząd poda informacje, czy ,,będzie możliwość w części tych placówek prowadzenia jakiejś formy działalności opiekuńczej". (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Podane na konferencji terminy:
16-18 czerwca - egzamin ósmoklasisty
8-29 czerwca - egzaminy maturalne
22 czerwca - 9 lipca - egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012 i formuła 2017)
17-28 sierpnia - egzamin zawodowy (formuła 2019)

[ALERT]1587725143354[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz