Zamknij
REKLAMA

Rozliczenie finansowe BCK. Połowa budżetu na wynagrodzenia

14:17, 08.06.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Bytowskie Centrum Kultury rozliczyło się z działalności do grudnia 2020 roku, gdy wszelkie działania kulturalne były ograniczone do minimum. W sprawozdaniu finansowym wykazany jest zysk netto w wysokości 46 tys. zł. Jednocześnie są też bardzo duże koszty utrzymania BCK. 

W roku 2020 Bytowskie Centrum Kultury żyło przede wszystkim z dotacji od gminy Bytów w wysokości 1,43 mln zł. Przychód netto ze sprzedaży produktów wyniósł 368 tys. zł wobec 1,35 mln zł w roku poprzednim. 

Na wynagrodzenia wydano 742 tys. zł, czyli nieco mniej niż w 2019 roku, gdy wynagrodzenia kosztowały 876 tys. zł.

Organizacja wydarzeń kulturalnych, a więc działalność, do której Bytowskie Centrum Kultury zostało powołane, wiązała się z wydatkami w  łącznej wysokości 182 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze kwota 399 zł za zakup nagród w ramach konkursów, organizowanych przez BCK, jak również 5430 zł na działalność merytoryczną, taką jak prowadzenie zajęć plastycznych czy lekcji nauki gry na instrumentach. 105 tys. zł kosztowały usługi dotyczące działalności Kina Albatros, a 134 tys. zł energia elektryczna, gaz, woda i centralne ogrzewanie. 

Najważniejszymi wydatkami w 2020 roku były: zakup kamery cyfrowej wraz z akcesoriami do streamingu za 1300 zł i nabycie infokiosku z funkcją biletomatu za 24 tys. zł. 

Wysokie dochody przyniosła przede wszystkim dzierżawa pomieszczeń, wynajem sali widowiskowej, organizacja imprez oraz sprzedaż biletów do Kina Albatros. 

- Nasza placówka została całkowicie zamknięta w marcu 2020 roku i stan ten trwał właściwie do samego końca tego roku. Wyłączenie to dotyczyło przede wszystkim wszelkich zajęć edukacyjnych. Zważając jednak na możliwość częściowego przeniesienia pracy merytorycznej do sieci, oczywiście z tego korzystaliśmy - zapewnia Marian Gospodarek, dyrektor BCK. 

Dyrektor stwierdza też, że aktualny rok będzie dla Bytowskiego Centrum Kultury dużo lepszy, oczywiście, jeśli obostrzenia nie zostaną ponownie wprowadzone.

[ZT]2653[/ZT]

WIĘCEJ INFORMACJI LOKALNYCH w DARMOWEJ gazecie WIEŚCI Z POWIATU.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

jaja

1 3

Ja bym połowę pracowników zwolnił, siedzą na facebooku, piją kawę i plotkują. A to wszystko z naszych podatków 18:35, 08.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

??????

1 1

Chciałbym tylko napisać, że praca przed komputerem to też praca, jak każda inna. Nie każdy musi pracować fizycznie. Praca biurowa, mimo że często jest niewidoczna dla zwykłego Kowalskiego, też jest bardzo potrzebna, a pracownicy są z niej rozliczani. Przecież filmy nie zamawiają się same, pensje nie wypłacają się same, zus nie rozlicza się sam, dokumenty księgowe nie dekretują się same etc. Można by wymieniać w nieskończoność. To że ktoś pracuje przed komputerem nie znaczy że siedzi na facebooku. Wykonuje po prostu powierzoną mu pracę. No chyba że zagląda Pan pracownikom w monitory, ale to może świadczyć tylko i wyłącznie o Pana "wysokiej" kulturze :) 23:53, 08.06.2021


BumBum

0 1

No i dobrze, niech zagłada, wkoncu to z naszych podatków są urzędasy utrzymywane więc mam prawo wiedzieć co robią 22:47, 09.06.2021


REKLAMA
0%