To zdecydowanie najmniejsza szkoła w gminie Bytów. W tej placówce uczy się łącznie zaledwie siedmioro dzieci. Tak mało liczna jest Szkoła Podstawowa w Rekowie, będąca filią placówki w Niezabyszewie.
- Sytuacja poprawiła się, bo w ubiegłym roku było pięcioro dzieci, a teraz nastąpił wzrost i mamy siedmioro dzieci w tej szkole - mówi Andrzej Hrycyna, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w bytowskim Ratuszu.
Precyzując wyjaśnia on, że w pierwszej klasie jest czworo dzieci, w drugiej jest jedno dziecko, a w trzeciej - dwoje dzieci. Większość zajęć odbywa się w systemie łączonym, czyli nie ma tam pełnej puli godzin, wynikającej z podstawy programowej.
- Na ile możemy robić to zgodnie z przepisami, łączymy zajęcia - precyzuje Hrycyna.
Należy podkreślić, że oprócz Szkoły Podstawowej jest tam jeszcze oddział przedszkolny, w którym jest 13 dzieci.

Kujon14:41, 17.11.2021
Super informacja. Mam nadziej ze z tego wyjdzie jakas afera bo na to liczy ibytow. Pewnie to wina pana BG bo często wymieniacie to w artykułach swoich
???15:08, 17.11.2021
Czyli nastąpił wzrost liczby uczniów o 40%! Rozwijają się
Rocky15:20, 17.11.2021
Napisz jeszcze o tym, że w Rekowie wczoraj padał deszcz, poziom informacji z poziomu - miszczofskiego
Zenek20:17, 17.11.2021
Panie redaktorze, proszę sie lepiej zająć p. Szycą który buduję domki w Rekowie.... A gdzie ochrona środowiska, Natura 2000.... Niby budować nie można ale jak sie ma wtyki to można
bytowiak08:21, 18.11.2021
Czy morzna prosić p.burmistrza jak to się ma do likwidacji szkoły w Udorpiu przy około 50 uczniach ?????
Jeszcze nie ma chętnego na kupno tego budynku w Rekowie
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pomór drobiu w Czarnej Dąbrowie. Pierwsze ognisko
I teraz się pytam gdzie w każdej gminie,gdzie w każdym mieście są schrony?Jak właśnie wychodzi takie zjawisko jak pomór drobiu? Budujmy schrony dla ludności póki nie będzie za późno,ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
08:58, 2026-05-18
Od dziś nowy adres siedziby firmy Drutex
Bardzo się cieszę że w Bytowie powstała ulica Leszka Gierszewskiego. Bardzo życzliwy i pomocny mega dobry człowiek nie przechodzący nigdy obojętnie wobec słabszych. Pracowałem ponad 20 lat temu w Jego firmie i bardzo dobrze wspominam ten czas. Los chciał inaczej i wyjechałem w na Śląsk ale zawsze będę powtarzał jakim dobrym człowiekiem był Leszek Gierszewski i ile dobra zrobił dla innych. Pomimo że tyle lat nie mieszkam w Bytowie to mogę powiedzieć że był bardzo skromnym człowiekiem pomimo tego co w życiu osiągnął własną pracą a gdy spotkał na ulicy zawsze się uśmiechnął i ukłonił i to świadczy o dobrym sercu i kulturze człowieka który pomagał tylu ludziom. Gdyby nie On to w Bytowie i okolicach była by bieda. Po prostu uratował życie wielu rodzinom dając pracę. Dziękuję również wspaniałej kobiecie jaką jest pani Kamila Gierszewska małżonka pana Leszka która również zaraża swoją osobą i uśmiechem która kontynuuje dzieło jakie stworzył pan Leszek i dba o to żeby godnie był upamiętniony pan Leszek Gierszewski w Bytowie. Cześć Jego pamięci.
Paweł
19:36, 2026-05-17
Pijany 22-latek z gminy Czarna Dąbrówka dachował
Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę, piłeś proszę błagam nie jedź zamów taxi, wyrusz parę minut wcześniej, spiesz się powoli a zdążysz powtarzam zdążysz do celu bezpiecznie ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
12:29, 2026-05-17
Pijany 22-latek z gminy Czarna Dąbrówka dachował
No to się popisał "mistrz kierownicy" z cegłą w bucie i z sieczką we łbie zamiast mózgu ! Teraz na bardzo długo będzie brudne kwity z wpisem KARANY ! No ale może to będzie jedyna skuteczna nauczka dla takiego bałwana !
Driver
11:24, 2026-05-17