Zamknij
REKLAMA

Betlejemskie światełko pokoju dla bytowskich policjantów

15:11, 22.12.2021 | .
Skomentuj KPP Bytów
REKLAMA

Komendant Powiatowy Policji, inspektor Andrzej Borzyszkowski otrzymał w ramach corocznej akcji od harcerzy z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Zawiszy Czarnego w Bytowie Światełko Pokoju. Tradycja przekazywania tego symbolu ciepła, miłości i nadziei sięga 1986 roku i została zapoczątkowana w Austrii. Dzięki skautom płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Zawiszy Czarnego w Bytowie odebrał je inspektor Andrzej Borzyszkowski. Komendant Powiatowy Policji podziękował skautom za pamięć i przekazane dla bytowskich funkcjonariuszy światełko, które jest symbolem ciepła, miłości i nadziei. Złożył również harcerzom życzenia świąteczne i noworoczne.

Akcja „Betlejemskie Światło Pokoju” została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORT). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera Światło od skautów słowackich na przejściu granicznym i przekazuje harcerzom w całej Polsce, następnie do państw na wschodzie.

(źródło: ZHP)

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

:) :)

0 0

Piękny gest ze strony harcerzy, a co tam dostali w zamian? - jeżyki czy delicje? No nie 18:53, 22.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%