Zamknij
REKLAMA

POTRĄCENIE nastolatka na ul. Gdańskiej. Chłopak trafił do SZPITALA!

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 18.00, 23.11.2022 .
Skomentuj fot. KPP Bytów
REKLAMA

W miniony weekend na ulicy Gdańskiej w Bytowie doszło do potrącenia czternastoletniego chłopca. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Nastolatek w wyniku poniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

- Kierowca, zbliżając się do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował wystarczającej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa schodzącemu z przejścia nastolatkowi. 22-latek był trzeźwy. W związku z tym, że swoim postępowaniem stworzył on realne zagrożenie dla życia człowieka, mężczyzna stracił prawo jazdy - relacjonuje st. sierż. Dawid Łaszcz.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 19:00. Za kierownicą samochodu siedział 22-letni mieszkaniec pow. bytowskiego. Służby prowadzą postępowanie w kierunku spowodowania wypadku. Na miejscu policyjny technik dokonał oględzin. Ponadto pojazd mężczyzny został zabezpieczony do celów procesowych. 22-latkowi za potrącenie nastolatka grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Bytowscy policjanci apelują o rozwagę - zarówno do kierowców, jak i do pieszych. 

- W ostatnim czasie notujemy zwiększoną liczbę potrąceń. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Do pieszych natomiast kierujemy apel, aby uważnie wchodzili na jezdnię. Mimo że w świetle obowiązujących przepisów pieszy na przejściu ma zawsze pierwszeństwo, pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i czasem lepiej chwilę poczekać nim zdecydujemy się przejść na drogę stronę jezdni - dodaje bytowski oficer prasowy.

[ZT]7957[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

GoscGosc

17 4

Najgłupszy przepis który dała nam władza
Pieszy ma zawsze pierwszeństwo .
idiota który to wymyślił nigdy nie kierował samochodem
Od zerówki uczono nas aby popatrzeć przed przejściem w prawo lewo i prawo a teraz pozwolili pieszym wskakiwać pod samochody
A teraz pieszy kg=święta krowa z telefonem przed nosem i nawet nie spojrzy czy coś nadjeżdża .. 18:59, 23.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AdamAdam

3 6

Umiesz czytać? Pierwszeństwo na przejściu dla pieszych a nie przed. 19:33, 23.11.2022


bubububu

5 4

Cyt.:,,nie ustąpił pierwszeństwa SCHODZĄCEMU z przejścia nastolatkowi,,. 20:25, 23.11.2022


Apel policji Apel policji

6 0

Zaapelujcie aby nie chlać, nie wsiadać za kółko i nie dachować, szczególnie do rycerzy spod Brzeźna. Tak tak, cicho ooo. 07:46, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%