Zamknij
REKLAMA

Niszczył ogródki działkowe. 18-latek z Bytowa odpowie przed sądem

15:00, 25.03.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie poglądowe

Dzięki ustaleniom dzielnicowego zatrzymany został 18-letni mieszkaniec Bytowa, który podejrzany jest o niszczenie mienia na ogródkach działkowych. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Śledczy ustalają także, czy bytowianin mógł dokonać jeszcze innych uszkodzeń na terenie miasta. Za niszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pod koniec ubiegłego oraz na początku bieżącego roku policjanci przyjęli zgłoszenia o niszczeniu mienia na ogródkach działkowych w Bytowie. Jak ustalili mundurowi wandal uszkodził elementy wyposażenia ogródków, płoty, pergole, wybijał też szyby w szklarniach i altanach. Według pokrzywdzonych straty wyniosły kilka tysięcy złotych.

W miejscach gdzie doszło do przestępstwa śledczy wykonali oględziny. Policyjny technik zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Policjanci cały czas pracowali nad sprawą. Tereny ogródków były patrolowane, mundurowi legitymowali osoby, szczególnie młode, które się tam znajdowały. Sprawą zajmowali się także dzielnicowi, którzy rozmawiali z działkowcami i poszukiwali świadków. Na podstawie zebranych materiałów jeden z dzielnicowych wytypował prawdopodobnego sprawcę zniszczeń. W ubiegłym tygodniu policjant zatrzymał podejrzewanego o przestępstwa 18-letniego mieszkańca Bytowa. Został on przewieziony do komendy.

18-latek został już przesłuchany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mieszkańcowi Bytowa zarzutów zniszczenia mienia. W najbliższym czasie mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Śledczy ustalają także, czy mężczyzna mógł dokonać jeszcze innych uszkodzeń na terenie miasta.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

[ZT]2064[/ZT]

[ALERT]1585129710427[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone