Zamknij
REKLAMA

4-latek szedł samotnie przy ruchliwej jezdni

14:30, 13.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kierowca przy ruchliwej drodze zauważył przemarzniętego 4-latka. Zaalarmował policjantów, którzy odnaleźli rodziców chłopca i przekazali go matce. Maluch miał w tym czasie przebywać w przedszkolu. Śledczy wyjaśniają jak doszło do samowolnego oddalenia się 4-latka z przedszkola. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, która sprawowała opiekę nad chłopcem grozi kara pozbawienia wolności do 3 miesięcy do 5 lat.

O małym chłopcu idącym przy ruchliwej jezdni zaalarmował 12 stycznia po godzinie 15:00 jeden z kierowców. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. 4-latek był przemarznięty i przemoczony. Mimo niskiej temperatury nie miał czapki ani rękawiczek. Funkcjonariusze zaopiekowali się chłopcem, ogrzali go i uspokoili.

Mundurowi ustalili gdzie mieszka chłopiec i skontaktowali się z jego rodzicami. Matka dziecka była zaskoczona, gdyż jej dziecko w tym czasie miało przebywać w przedszkolu. Gdy policjanci udali się do placówki, do której uczęszcza 4-latek, wstępnie ustalili, że opiekująca się nim przedszkolanka najprawdopodobniej nie zauważyła, że maluch samodzielnie opuścił budynek.

Bytowscy śledczy badają okoliczności tego zdarzenia. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, która sprawuję opiekę grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GosiaGosia

5 1

"Przedszkolanka NAJPRAWDOPODOBNIEJ nie zauważyła, że dziecko wyszło z przedszkola?? I ze go brakuje przez długi czas oraz kończąc prace i idąc do domu malucha nadal nie ma w przedszkolu???" To chyba jakiś żart! Mam nadzieję, ze ona już tam nie pracuje! I jak to wogule możliwe, że czterolatek był w stanie opuścić przedszkole ?? To niedopuszczalne!!! 17:44, 13.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MatkaMatka

5 0

A ja, jako rodzic, mając na uwadze, że i moje dziecko niedługo rozpocznie naukę w przedszkolu, chciałabym wiedzieć, które to przedszkole i omijać je szerokim łukiem ..
21:35, 13.01.2021


REKLAMA