Zamknij
REKLAMA

Kradzież paneli fotowoltaicznych w Niedarzynie. Dwie osoby aresztowane!

14:31, 26.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W połowie kwietnia na terenie gminy Borzytuchom doszło do kradzieży 300 paneli fotowoltaicznych. Sprawcy napadli na magazyn jednej z firm, grozili ochroniarzowi nożem i ukradli towar za ponad 300 tysięcy złotych. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Bytowie. Pierwsze osoby zostały już w tej sprawie aresztowane. 

Do kradzieży doszło w nocy z 14 na 15 kwietnia. Mężczyźni grozili nożem ochroniarzowi i aż do rana go przetrzymywali. Wiadomo, że w zdarzeniu brało udział pięciu mężczyzn. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

- Tożsamość trzeciego mężczyzny została ustalona i jest on obecnie poszukiwany. Nie wiadomo kim byli dwaj pozostali sprawcy. Osobom tym postawiono zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża i bezprawne pozbawienie wolności ochroniarza. Ustalona została także osoba, która kupiła skradziony sprzęt. Postawiony jej został zarzut tzw. paserki - tłumaczy Małgorzata Jackowska-Borek, zastępca prokuratora rejonowego.

Wobec mężczyzny oskarżonego o paserstwo zastosowany został dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Skradzione paneli fotowoltaiczne mają wartość ok. 300 tysięcy złotych. Ponadto mężczyźni skradli m.in. telefon komórkowy i narzędzia o łącznej wartości ponad 13 tysięcy złotych. 

Znaczną część paneli udało się odzyskać, jednak cześć z nich jest uszkodzona i nie nadają się do użytku. Prokuratura wydała postanowienie o zwrocie paneli właścicielowi. 

  

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%