Zamknij
REKLAMA

Korzyści płynące z montażu akcesoriów okiennych

11:56, 25.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Hałas, nieprzyjemny upał, rażące światło, wzrok sąsiadów. Motywacji do montażu akcesoriów okiennych jest wiele. To, na jaki rodzaj ochrony powinniśmy się zdecydować jest w pełni uzależnione od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jakie mamy możliwości? Jakie są cechy charakterystyczne poszczególnych rozwiązań?

Markizy i żaluzje

W ostatnich latach w Polsce rośnie popularność markizów. Nie bez powodu. Markizy to prosty i stylowy sposób na ograniczenie dopływu promieni słonecznych do pomieszczenia, obniżenia temperatury oraz na uchronienie się przed wzrokiem osób trzecich przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności. Oznacza to, że bez konieczności regulacji możemy widzieć wszystko, co dzieje się na zewnątrz.

Jest to możliwe dzięki wykonaniu markizów z półprzeźroczystego, siateczkowatego materiału z domieszką akrylu, PCW i poliestru. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku żaluzji. Posiadają one wykonane z aluminiowej taśmy lamele, których kąt nachylenia można swobodnie regulować. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sami zadecydować jaki poziom nasłonecznienia i widoczności jest nam potrzebny.

Różnorodne rolety

Jednym z najbardziej zróżnicowanych produktów są rolety. Charakteryzują się one odmiennymi właściwościami z zależności od zastosowanej konstrukcji, sposobu montażu i materiału wykonania. Niemniej jednak wszystkie rolety możemy podzielić na modele zewnętrzne i wewnętrzne.

?

Rolety dzień / noc od Wako Rolety

Rolety zewnętrzne ze względu na wykonanie z aluminium lub stali oprócz ochrony przed światłem, nagrzewaniem i wzrokiem innych pomogą mieszkańcom odizolować się od hałasu z zewnątrz oraz mogą stanowić barierę nie do pokonania dla włamywacza. Niestety możliwość regulowania nasłonecznienia i widoczności jest mocno ograniczona.

W przypadku rolet wewnętrznych możemy liczyć jedynie na ochronę przed promieniami światła przy braku widoczności, tego, co na zewnątrz. Wyjątek stanowią jedynie tzw. rolety dzień i noc, które umożliwiają regulowanie poziomu nasłonecznienia i widoczności.

Dekoracyjna ozdoba

Ciekawym rozwiązaniem na okno mogą być pergole. Chociaż w Polsce rzadko są montowane wokół okien to posiadają wiele atutów. Oprócz pięknej, stylowej dekoracji zyskujemy praktyczną podporę dla roślinności, która może się rozrosnąć i otoczyć okna.

Poprzez takie rozwiązaniem latem uzyskamy piękną zieloną, kwiecistą kompozycję, która uchroni nas zarówno przed gorącymi promieniami letniego słońca, jak i przed podglądaniem ze strony osób trzecich. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być stylowe, drewniane okiennice.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone