Zamknij

Choroby współistniejące - co to znaczy?

00:00, 27.04.2021 artykuł sponsorowany

O występowaniu chorób współistniejących słyszy się głównie w powiązaniu z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Choć dla wielu osób jest to nowy termin, nie oznacza to, że wielochorobowość nie występowała przed pandemią. Stan ten dotyczy w większości starszych ludzi, jednak wśród chorych nie brak również młodych osób. Dowiedz się, czym są choroby współistniejące i z czym się wiąże taki stan.

Wielochorobowość to występowanie dwóch lub więcej chorób przewlekłych u jednego pacjenta. Taka sytuacja stanowi duże wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia, ponieważ wymaga bardzo szerokiej diagnostyki. Aby móc wprowadzić odpowiednie leczenie, niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Tylko w ten sposób można wykryć nie tylko wszystkie schorzenia, ale także ich źródła.

Jakie są przyczyny występowania chorób współistniejących?

Najczęściej problem chorób współistniejących dotyczy osób w podeszłym wieku, o niskim statusie społeczno-ekonomicznym. Tacy pacjenci wymagają opieki długoterminowej, która często wiąże się z dużymi kosztami. Wśród przyczyn wielochorobowości wymienia się:

  • wiek
  • przewlekłe zakażenia,
  • błędy spowodowane przez lekarzy,
  • zaburzenia metaboliczne,
  • stany zapalne,
  • skłonności genetyczne.

Pacjent, który choruje np. na serce, może jednocześnie zmagać się np. z nadwagą, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym lub niedokrwistością. Podobnie wygląda sytuacja osób cierpiących na otyłość. W takim przypadku chorzy muszą walczyć również z nadciśnieniem, cukrzycą typu 2, a nawet hiperlipidemią – wymienia specjalista z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl. Dodatkowo podkreśla, że jakiekolwiek dodatkowe schorzenie, jak np. zapalenie płuc lub zakażenie wirusem SARS-CoV-2, to dla organizmu osób z wielochorobowością bardzo duże wyzwanie. W wielu przypadkach, obecność dodatkowych chorób wiąże się ze zwiększonym ryzykiem hospitalizacji, a nawet przedwczesną śmiercią.

Więcej informacji na ten temat znajduje się np. pod adresem: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/choroby-wspolistniejace/167.html.

Czy można zabezpieczyć się na wypadek chorób współistniejących?

W obecnej sytuacji wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo finansowe. Aby zapewnić sobie spokój, a bliskim pomoc w trudnej sytuacji, jaką jest np. poważne zachorowanie, warto skorzystać z oferty TU i wykupić odpowiednie ubezpieczenie na życie. To rodzaj polisy, której przedmiotem jest życie ubezpieczonego.

Towarzystwa ubezpieczeniowe, jak np. Nationale Nederlanden, dostosowały swoją ofertę do sytuacji epidemiologicznej i oferują wypłatę świadczenia nawet w przypadku długiego pobytu w szpitalu spowodowanego zakażeniem koronawirusem lub inną chorobą współistniejącą. To, ile otrzymasz po hospitalizacji, zależy od zapisów w OWU. Rekompensata za jeden dzień pobytu w szpitalu waha się od 10 do nawet 180 złotych!

Istnieje również możliwość ubezpieczenia się na wypadek poważnego zachorowania. Warto skorzystać z tej oferty, jeśli jesteś w grupie ryzyka zapadnięcia na np. chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub wirusowe zapalenie mózgu. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych już dziś.

Choroby współistniejące to poważny problem społeczny, który w przyszłości dotyczyć będzie wszystkich osób w podeszłym wieku. Dlatego już dziś warto podjąć kroki, które zapewnią rodzinie bezpieczeństwo.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%