We wtorek (24 czerwca) w Czarnej Dąbrówce odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczenie Nagród Wójta Gminy Czarna Dąbrówka dla najzdolniejszych uczniów. Wyróżnienia trafiły do tych, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,20 i swoją postawą udowodnili, że nauka może być pasją i drogą do sukcesu.
Uroczystość zorganizowano w ramach realizowanego przez Centrum Usług Społecznych programu „Wspierania edukacji uzdolnionych uczniów ze szkół z terenu gminy Czarna Dąbrówka”. To już kolejna edycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem i pokazuje, jak wielu młodych ludzi w naszej gminie osiąga znakomite wyniki w nauce.
– Cieszę się, że dzięki naszemu programowi możemy Was wyróżnić, nagrodzić i zmotywować do dalszej, pełnej zapału nauki – mówiła podczas wydarzenia Dyrektor Centrum Usług Społecznych. – Z największą przyjemnością, wraz z Panem Wójtem i zaproszonymi gośćmi, wręczamy Wam nagrody pieniężne jako docenienie pracy, jaką przez cały rok szkolny wkładaliście w swoją edukację – dodała.
W gronie gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Naderza, Wiceprzewodnicząca Beata Woźniak, Kierownik ZEA Paulina Klejna oraz dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy. Uroczystość miała podniosły, ale i ciepły charakter. Nie zabrakło gratulacji, wspólnych zdjęć i uśmiechów – a całość zakończył poczęstunek dla wszystkich uczestników.
To był dzień, który wielu uczniom na długo zapadnie w pamięć – nie tylko jako podsumowanie ciężkiej pracy, ale przede wszystkim jako motywacja do dalszego rozwoju. Gmina Czarna Dąbrówka po raz kolejny pokazała, że warto inwestować w młodych, zdolnych ludzi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz