Za nami Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Wczoraj (28 lipca) podczas uroczystej akademii w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wręczano odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. W trakcie uroczystości wyróżniono także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.
[ZT]20446[/ZT]
W atmosferze obchodów Święta Policji Komendant złożył wyróżnionym życzenia spokojnej służby i kolejnych awansów, przynoszących satysfakcję z wykonywanych zadań podnoszących poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został podkom. Damian Chamier Gliszczyński – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymały również asp. Kinga Styp-Rekowska oraz st. post. Marta Suska-Frączyk. Akty mianowania wręczyli im nadinsp. Tomasz Michułka oraz nadinsp. Bogusław Ziemba.
- Służba to przede wszystkim ogromne wyzwanie i obowiązek. Jestem dumny z bycia policjantem, a nasze święto to dobra okazja, aby przypomnieć sobie rotę ślubowania - mówi podkom. Damian Chamier Gliszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.
Tegoroczne obchody, upamiętniające 106. rocznicę powołania Policji Państwowej, były okazją do wręczenia medali, odznaczeń i awansów funkcjonariuszom z całego województwa. Uroczystość objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń.
Dramat21:45, 29.07.2025
Za długoletnią służbę?????? Damian, ile lat służysz ????? Śmiech na sali ! Sprawdźcie co umieszczacie. Długoletnią służba, dobre. Ci co mają 20 - 30 lat nie dostają medalu za długoletnią służbę, a ten który ma z 12 może 14 dostaje??????? Ale to ten resort właśnie.
Agnieszka 21:47, 29.07.2025
A są medale za długoletnie L4?
Olek kapusta 22:39, 29.07.2025
Oby tylko funkcjonariusze służby policji nie stracili chęci do dalszej owocnej pracy oby obywatele dzięki ich pracy mieli zapewnione bezpieczeństwo.Gratulacje dla wyróżnionych funkcjonariuszy.
Obserwator02:14, 30.07.2025
Cieszę się że policjant Damian jest coraz odważniejszy i nie chowa się już w radiowozie w czasie akcji!
9 3
A widzę, że policjanci dalej bawią się w komentarzach, wstyd. Trochę szukania w wyszukiwarce:
"Po dziesięciu latach służby, pełnionej po dniu 11 listopada 1918 r., otrzymuje się medal brązowy, po dwudziestu latach - medal srebrny, po trzydziestu latach - medal złoty"