Zamknij
REKLAMA

Po feriach dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły!

06:00, 12.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższy poniedziałek, 18 stycznia, dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół. Ministerstwo uznało, że zdalne nauczanie najmłodszych uczniów jest nieefektywne i konieczny jest powrót maluchów do klas już po feriach. Co jeszcze zapowiedziano na dzisiejszej konferencji?

Niestety, wszystkie inne restrykcje pozostają z nami na kolejne dwa tygodnie. Najbliższe poluzowanie obostrzeń planowane jest dopiero na 1 lutego, a i ten termin może ulec zmianie. Rząd zapowiedział, że zgodnie z aktualnym planem najpóźniej zostaną odmrożone branże gastronomiczna i hotelarska. W najczarniejszym scenariuszu branże te zostaną otwarte dopiero w połowie marca lub na początku kwietnia.

W związku z planowanym powrotem najmłodszych dzieci do szkół, w całej Polsce trwają masowe testy na obecność SARS-CoV-2 wśród nauczycieli. Testy są bezpłatne i dobrowolne i potrwają aż do piątku.

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych - poinformował na konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej do końca stycznia na pewno pozostaną zatem w domu. Możliwe jednak, że restrykcje zostaną przedłużone jeszcze dłużej.

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA