Na ulicy Wrzosowej w Rzepnicy trwa budowa kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz nowej sieci wodociągowej. Wykonawca koncentruje się obecnie na infrastrukturze podziemnej. Gmina analizuje jednocześnie takie ułożenie instalacji, aby w przyszłości możliwe było odprowadzanie wód opadowych z terenu cmentarza.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::event{"type":"vertical","item":"974"}
O szczegóły inwestycji pyta radna Teresa Pranczk. Jedną z najważniejszych kwestii technicznych jest sposób podłączenia istniejących nieruchomości do budowanych sieci.
– W chwili obecnej trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej na tym odcinku ulicy Wrzosowej – informuje wiceburmistrz Bytowa Przemysław Kraweczyński.
Wraz z budową nowych sieci konieczne będzie przełączenie przyłączy prowadzących do istniejących nieruchomości.
– Rozpatrujemy sprawy związane z wykonaniem przełączeń istniejących przyłączy do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – wyjaśnia Kraweczyński.
To jeden z ważniejszych etapów robót. Nowa infrastruktura musi zostać połączona z istniejącą zabudową w taki sposób, aby ograniczyć utrudnienia związane z dostawami wody i odbiorem ścieków.
Gmina analizuje również możliwość głębszego posadowienia projektowanych instalacji. Ma to związek z planowanym odprowadzaniem deszczówki z terenu cmentarza.
– Rozpatrujemy także możliwość przegłębienia już zaprojektowanych sieci w związku z możliwością odprowadzenia wód opadowych z terenów cmentarza – mówi wiceburmistrz.
Takie rozwiązanie może w przyszłości ułatwić odbiór wód opadowych z wyżej położonego terenu i ograniczyć problemy występujące podczas intensywnych opadów.
Na obecnym etapie wykonawca skupia się przede wszystkim na kanalizacji i wodociągu. Dopiero po zakończeniu robót podziemnych możliwe będzie przejście do kolejnych elementów przebudowy ulicy Wrzosowej.
Na razie nie wiadomo, czy ewentualne przegłębienie sieci wpłynie na koszt inwestycji ani czy będzie wymagało wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
Budowa ulicy Wrzosowej kosztuje dokładnie 2 261 088,95 zł. Gmina Bytów podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Drogowym Roman Jereczek z Przyborzyc, które przedstawiło najtańszą ofertę w przetargu. O zamówienie ubiegało się 8 wykonawców, a proponowane ceny wynosiły od ponad 2,26 mln zł do blisko 3,95 mln zł. Umowę zawarto 9 kwietnia 2026 roku, natomiast zakończenie całej inwestycji zaplanowano do 30 listopada 2026 roku. W budżecie gminy wcześniej zabezpieczono na realizację zadania 3 mln zł.
::news{"type":"see-also","item":"24925"}
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ile przestępstw popełniają obcokrajowcy? Policja to wie
A czy to jakiś problem
Wicio
12:12, 2026-06-26
Koalicja KO - PiS do podwyżek. Radni zwiększyli diety
Popieramy kolegę Mariana, emeryta Jurka, koleżankę Kasię i pozostałych Radnych im te publiczne pieniądze sie po prostu należą za tą ciężką pracę w komisjach, podczas posiedzeń Rady za czas poświęcony kosztem ich rodzin w weekendy podczas festynów, dożynek itp. oraz za promowanie sie na Facebookach i Instagramach.
Urzędnicy powiatu
12:01, 2026-06-26
Koalicja KO - PiS do podwyżek. Radni zwiększyli diety
Doniosła chwila dla mieszkańców naszego powiatu. Powstała nowa partia: WPK (Wspólnota Przy Korycie)
WPK
11:35, 2026-06-26
Koalicja KO - PiS do podwyżek. Radni zwiększyli diety
Gdzie się dowiedzieć, które 5 osób było przeciwnych uchwale. Brawa dla nich! Reszta, won!
ciekawski
11:26, 2026-06-26