Zamknij
REKLAMA

Nowe stawki za śmieci w Studzienicach

07:54, 13.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Od Nowego Roku w górę poszły opłaty za wywóz śmieci w gminie Studzienice. Wprowadzony został także nowy wzór tzw. deklaracji śmieciowej. Ile teraz wynosi opłata za wywóz odpadów?

Stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości wynosi teraz 23 złote od każdego mieszkańca. Na zniżkę mogą liczyć tylko te gospodarstwa, które kompostują bioodpady, zapłacone one od osoby 21,50 zł. W przypadku, gdy właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, stawka opłaty wynosi obecnie aż 69 złotych.

Dla rodzin wielodzietnych najkorzystniejszy był jednak system, który obowiązywał do 1 sierpnia 2020 roku. Czteroosobowa rodzina płaciła wówczas za wywóz odpadów 50 złotych, a pięcio lub sześcioosobowa zaledwie 60 złotych. Teraz te rodziny będą musiały kolejno płacić 92 złote, 115 złotych, 138 złotych. Podobne rozwiązanie nadal funkcjonuje w Borzytuchomiu i tam wójt zadeklarował, że chciałby pozostać w tym systemie. 

[ZT]3207[/ZT]

Nową tzw. deklarację śmieciową można pobrać TUTAJ. Nową deklarację należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Studzienicach (ul. Kaszubska 9, 77-143 Studzienice) w terminie do 30 stycznia 2021 r

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA