Zamknij
REKLAMA

Kolejne środki dla Bytowa pozyskane!

12:45, 19.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Bytowa poinformował o kolejnych dotacjach, które udało się zdobyć na rzecz miasta. Dwa ważne projekty, o które aplikował ratusz zostały wysoko ocenione, dzięki czemu już niebawem będą mogły być zrealizowane. Pierwszy to przebudowa drogi gminnej w Rekowie, drugi to rewitalizacji alei klonów przy ul. Szlacheckiej w Niezabyszewie.

W przypadku przebudowy drogi w Rekowie, zadanie polegać będzie na budowie drogi o nawierzchni bitumicznej od drogi wojewódzkiej, aż za boisko przyszkolnego. Koszt zadania przekracza 600 tys. zł z czego 63,63 % stanowi dofinansowanie otrzymane z programu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach PROW-u na lata 2014-2020. Reszta zadania zostanie sfinansowana z środków gminy.

- W przypadku rewitalizacji alei klonów dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Łącznie z wkładem własnym Gminy Bytów wartość tego zadania wyniesie 62,4 tys. zł. Jest to projekt realizowany w ramach kolejnej edycji ochrony przyrody województwa pomorskiego - informuje burmistrz.

Burmistrz podziękował także wszystkim współpracownikom za profesjonalnie przygotowane wnioski. Również mieszkańcy pozytywnie zareagowali na wieść o planowej rewitalizacji słynnej alei klonów.

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%