Zamknij
REKLAMA

13 zadań zgłoszonych do bytowskiego budżetu obywatelskiego. Kiedy głosowanie?

00:52, 29.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Bytowa poinformował, że aż 13 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2022 r. przeszło pozytywnie weryfikację. Zadanie te zostaną poddane pod głosowanie już we wrześniu. Niemal wszyscy wnioskodawcy walczą o maksymalne dopuszczalne finansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych.  Jakie projekty znalazły się na liście?

Aż 7 z 13 pozytywnie rozpatrzonych wniosków dotyczy stricte terenów Bytowa. Najwięcej pozytywnych wniosków, bo aż trzy, pochodzi od radnego Aleksandra Pradelli. Dotyczą one Oświetlenie ulic Makowej, Rumiankowej, Lawendowej i Stary Dworzec, wykonania oświetlenia na terenie ROD w Bytowie oraz remontu Domu Działkowca w Bytowie.

- Pozostałe zgłoszone projekty z terenu Bytowa to doposażenie Placu Zabaw przy ul. Naruszewicza, budowa śmietników półpodziemnych na osiedlu Pochyła, montaż wiat przystankowych i poprawa estetyki istniejących oraz zagospodarowanie placu zabaw przy osiedlu Jeziorki - informują urzędnicy.

A jakie projekty zgłaszano w lokalnych sołectwach? Teresa Pranczk zgłosiła projekt budowy oświetlenia w Rzepnicy przy ulicach Szewczyka Dratewki i Siedmiu Krasnoludków. Jerzy Wyczk walczy natomiast o doposażenie placu rekreacyjnego przy SP w Gostkowie. W Niezabyszewie natomiast zgłoszono projekt zakupu i montażu lamp solarnych.

Większej liczby lamp ulicznych, tym razem w sołectwie Dąbie, domaga się także Paweł Dykier. W Ząbinowicach zgłoszono budowę utwardzonego kostką placu postojowego przy świetlicy. Ostatni z projektów został złożony przez Beatę Pawłowską-Treder i dotyczy zagospodarowania działki gminnej znajdującej się przy ul. Św. Floriana na cele wypoczynkowe.

- Większość zadań zostanie zrealizowana. Rada Miasta zabezpieczyła 400 tysięcy złotych na przyszłoroczny budżet obywatelski. Oznacza to więc, że aż 8 z 13 pozytywnie rozpatrzonych projektów zostanie zrealizowanych - informują urzędnicy.

Szczęścia nie ma natomiast Bytovia Bytów, której wniosek jako jedyny został odrzucony. Drużyna planowała realizację Muzeum Bytovii na 75-lecie klubu. Jakie powody odrzucenia podaje ratusz?

- Zadanie pomimo naniesionych nakładów nie spełni planowanych efektów, poza tym przedmiot wniosku jest sprzeczny z planami Gminy, w ramach których zakłada się remont i adaptację budynku głównego przy stadionie, w którym przewiduje się pomieszczenie dla klubów sportowych - informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bytowie.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

PanczoPanczo

1 0

Teraz Pradela jest na Rodos, to będzie lizał Mistrzowi żeby kasa szła na działki. Przedtem siłownie budował i by się taka przydała na działkach. 07:54, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarosławJarosław

3 1

Pradella to jest wzór do naśladowania wśród Radnych, zwłaszcza tych powiatowych, którzy nie potrafią przygotować porządnego regulaminu odnośnie budżetu obywatelskiego. 08:52, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Donald Donald

3 0

A gdzie jest projekt obywatelski Radnego Leszka, czyżby zapomniał go złożyć, czy nie został ujęty w Nowym Ładzie? 08:54, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarosławJarosław

2 2

Panczo po co Ci siłownia na działkach przerzucaj piasek na zagonkach, połączysz przyjemne z pożytecznym. 08:56, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bytowianka Bytowianka

2 0

Ja bym chciała mieć takiego radnego w swoim rejonie jak Pradella który cały czas działa ale niestety nie mam Popieram i podziwiam takich ludzi jak on że im się chce Mój radny jak zwykle przypomni sobie o mieszkańcach przed wyborami i to jest smutne 17:28, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzychuKrzychu

0 0

Widzę że żona się uaktywniła 20:34, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%