Zamknij
REKLAMA

Prokuratura w Bytowie NIE CHCE prowadzić sprawy śmierci Stefana Sobisza

13:48, 30.11.2021 | M.W.
Skomentuj Stefan Sobisz został znaleziony martwy 15 listopada w pobliżu swojego gospodarstwa
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nie chce prowadzić sprawy dotyczącej prawdopodobnego zabójstwa rolnika Stefana Sobisza z Pomyska Wielkiego. Złożyli wniosek o wyłączenie ich jednostki z tego postępowania. 

Wniosek trafił do Prokuratury Okręgowej w Słupsku i został rozpatrzony pozytywnie.

- Prokurator okręgowy zdecydował o przyjęciu tej sprawy ze względu na jej skomplikowany charakter - mówi Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. 

Z aktami zapoznaje się aktualnie prokurator wyznaczony do prowadzenia tego postępowania. Jest w niej wiele niewiadomych, nie ma sprawcy i narzędzia zbrodni.

Przypomnijmy, że w poniedziałek nad ranem 15 listopada w jeziorze Jeleń, w pobliżu posesji, znaleziono zwłoki znanego rolnika Stefana Sobisza. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu policjantów i prokurator. W kolejnych dniach sprawa robiła się coraz bardziej zagadkowa. 

- Śledczy wykonali szczegółowe oględziny miejsca i dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków. W związku ze sprawą zatrzymane zostały cztery osoby - informował Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

[ZT]5308[/ZT]

Te cztery osoby to członkowie rodziny. Zatrzymano ich jako pierwszych. Wszak Stefan Sobisz został znaleziony martwy w pobliżu swojej posesji, a oni byli na jej terenie. Po przesłuchaniach wszyscy wyszli na wolność. To żona, dwóch synów i córka Sobisza. Ta ostatnia podobno jako pierwsza zauważyła zwłoki ojca w jeziorze Jeleń.

- Leżał w wodzie, w jeziorze. Obok stał jego samochód, który wcześniej zjechał ze stromej skarpy. Początkowo wyglądało to na zawał. Tak jakby stracił świadomość i zjechał swoim volkswagenem w kierunku jeziora. Później okazało się, że miał na sobie tylko kalesony i jednego buta. Na głowie widoczna była krew, a łokieć był złamany - opowiada nasz informator. 

W stodole znaleziono ślady krwi. Co tam się wydarzyło? Dla dobra śledztwa nie będziemy ujawniać dodatkowych szczegółów. 

Stefan Sobisz był w okolicy powszechnie znany. Występował wielokrotnie na łamach gazety WIEŚCI Z POWIATU i w portalu www.ibytow.pl. Walczył z urzędnikami w kilku sprawach i z lokalnym biznesmenem. Nikt tych spraw na razie nie łączy. Nikomu nie postawiono zarzutów. Jak zginął rolnik z Pomyska Wielkiego? Miała to wyjaśniać Prokuratura Rejonowa w Bytowie. Miała, ale złożyła wniosek o wyłączenie. Czy ma to związek z faktem, że Stefan Sobisz od kilku lat był na “wojennej ścieżce” z urzędniczką UM w Bytowie, żoną prokuratora rejonowego? W prokuraturze w Bytowie nie chcą ujawniać dokładnej treści wniosku o wyłączenie ich z tej sprawy.

- Taka jest decyzja. Tyle mam do powiedzenia - powiedział Ryszard Krzemianowski, prokurator rejonowy.

Do tematu wrócimy. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


777777

12 4

Od dawna wiadomo że prokurator był powiązany z Bogdanem G i byli w dobrej tzw komitywie tak samo jak inspektor nadzoru budowlanego więc jak to się mówi coś tu śmierdzi tzw układy💩 18:32, 30.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gość gość

6 2

bytów jest bardziej powiązany...
prokurator bezposrednio nie jest powiązany on ma tylko RODZINE ... 20:21, 30.11.2021


MieszkaniecMieszkaniec

1 10

Redaktorze nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd Sprawy w prokuraturze są przydzielane lub odbierane Nie można nie chcieć prowadzić Redaktor jest stronniczy Nie zdziwię się jak okaże sie że to najbliższa rodzina w tym uczestniczyła Nie na darmo ich zatrzymano Ciekawe co wtedy napisze stronniczy portal hehe 09:47, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

5 2

Szanowny Panie, myli się Pan. PR w Bytowie złożyła wniosek o wyłączenie z tej sprawy. 11:10, 01.12.2021


bytowiakbytowiak

3 0

Zegnajcie ...
Ja z tą panią też mam na pieńku ...pewnie spotka mnie to samo ..
Pozbawiła mnie przychodu miesięcznego ww 2500 miesiecznie od 15 lat ..
Budowa masztu telefoni komórkowej COŚ SOBIE pani PRZYPOMINA???? 06:11, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
0%