Zamknij
REKLAMA

Sprawa NIE ZOSTAŁA załatwiona. Ulica Chojnicka nadal DZIURAWA

22:37, 13.01.2022 | M.W.
Skomentuj Tak obecnie wygląda ulica Chojnicka
REKLAMA

Czyżby obietnice władz Bytowa były nic nie warte? Do takiego wniosku dochodzi mieszkaniec ulicy Chojnickiej. Kilka miesięcy temu na naszych łamach sygnalizował on, że za sprawą firmy Elwoz, budującej w pobliżu budynki wielorodzinne, doszło do zniszczenia asfaltu. Został on zerwany, a ubytki próbowano uzupełnić kruszywem. Z czasem bieżące naprawy zaniedbano, przez co utworzyły się dziury. Władze Bytowa obiecały, że ulica zostanie doprowadzona do ładu. Tak się niestety do dziś nie stało. 

- Po ostatniej interwencji portalu ibytow.pl, władze Bytowa obiecały, że dziury będą na bieżąco zasypywane kruszywem, a po zakończeniu budowy firmy Elwoz położony zostanie nowy asfalt. Ani jednego, ani drugiego nie ma. Widać jak miasto dba o mieszkańców. Władze dbają o własne interesy, a podatników mają gdzieś. Na obietnicach się skończyło - narzeka mieszkaniec ulicy Chojnickiej.

Twierdzi on, że po pierwszym artykule tylko raz przyjechali drogowcy i zasypali dziury kruszywem. Krótko potem padał deszcz i dziury powstały od nowa.

- Nie dość, że z firmą Elwoz podpisali umowę w taki sposób, że to firma zarobi na sprzedaży mieszkań, a podatnicy zapłacą za położenie nowego asfaltu, który został przez Elwoz zniszczony, to jeszcze nawet doraźnie dziur załatać nie potrafią. To jest jedna klika i jeden układ. Wstyd i jeszcze raz wstyd! - mówi zbulwersowany mieszkaniec.

Sprawę doskonale zna wiceburmistrz Jacek Czapiewski. Zapewnia on, że wszystkie obietnice wypowiedziane przez niego publicznie są aktualne. Asfalt zostanie położony po zakończeniu budowy przez firmę Elwoz. Wiceburmistrz Czapiewski obiecał też, że pojawią się częstsze doraźne naprawy na ulicy Chojnickiej. 

- Nowa nawierzchnia asfaltowa na razie nie może być położona, bo inwestycja firmy Elwoz wciąż trwa, ale na pewno kruszywem częściej będziemy uzupełniać ubytki na tej drodze - wyjaśnia Czapiewski.

Należy przypomnieć, że gmina podpisała z firmą umowę, na podstawie której Elwoz wymienia infrastrukturę podziemną pod drogą przy okazji realizacji swojej inwestycji, a gmina ma zadbać o położenie nowego asfaltu. Nie ma granicznego terminu zakończenia prac. Asfalt zostanie położony i parkingi zostaną zbudowane, gdy firma Elwoz odda do użytku ostatni budynek wielorodzinny przy tej drodze.

[ZT]4941[/ZT]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

iksiks

6 2

no miasto z naszych podatków posprząta po deweloperze, super. Już za taką decyzję i umowę ktoś powinien polecieć ze stanowiska. Inna sprawa, że sama inwestycja jest fajna, dobre miejsce, luksusowe mieszkania, jakbym miał kasę brałbym bez zastanowienia. 22:50, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

3 1

2 razy obiecane to tak jakby już załatane. Standard. No i nie ma kasy, ale spoko, jest 20000. 23:18, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BytByt

4 0

To samo jest na Brzozowej i Miłej. Dziura za dziurze i do tego kolejna wycinka drzew 08:06, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0


Cierpliwości... Jeżeli były ustalenia, że nowy asfalt będzie po zakończeniu budowy przez Elwoz to poczekajcie. Gminę Bytów prosiłbym o zmobilizowanie Elwoz to partycypacji w kosztach nowego asfaltu.
09:59, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%