Zamknij
REKLAMA

Za nami dożynki gminne w Grzmiącej. Dziś świętować będą Kołczygłowy [FOTO]

09.12, 03.09.2022 P.K. Aktualizacja: 10.49, 03.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły weekend w Grzmiącej odbyły się dożynki Gminy Bytów. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Bytowa oraz lokalna rada sołecka. Starostami dożynek zostali natomiast Jurek Pałasz i Beata Dąbrowska z Grzmiącej. Dziś swoje święto płodów rolnych obchodzić będą mieszkańcy gminy Kołczygłowy. 

Bytowskie Święto Plonów rozpoczęło się przemarszem korowodu dożynkowego prowadzonego przez Orkiestrę Dętą LinStart w kierunku placu przy świetlicy, gdzie odbyła się msza święta polowa, święcenie chleba oraz wieńców dożynkowych. 

- Jak co roku nie zabrakło konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Miejsca na podium zdobyli kolejno Mokrzyn, Sierzno oraz Grzmiąca. W bloku artystycznym wystąpili m.in. soliści z Bytowskiego Centrum Kultury oraz Orkiestra Dęta LinStart z Liniewa. Dożynki zakończyły się zabawą ludową w wykonaniu zespołu Maks Band - relacjonują bytowskie władze.

Wszyscy, którzy przybyli na dożynki zostali poczęstowani m.in.: chlebem ze smalcem, kiełbaskami, kawą oraz ciastem, które upiekły panie z sołectwa Grzmiąca. Dożynkom towarzyszyły stoiska handlowe oraz strefa dla dzieci z dmuchanymi zabawkami i zjeżdżalniami. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

[FOTORELACJA]168[/FOTORELACJA]

Już dzisiaj o 15:00 rozpoczną się natomiast dożynki w Kołczygłowach. Start uroczystości zaplanowany jest na godz. 15:00. W pierwszej kolejności odbędzie się Polowa Msza Dożynkowa przy Gminnym Ośrodku Kultury. W kolejnych godzinach zaplanowany jest Turniej Sołectw oraz zabawa pod gwiazdami. Na scenie wystąpi m.in. Voyager Music, Wołodia Drozd oraz Paweł Nowak Akordeon

[FOTORELACJA_LISTA]168[/FOTORELACJA_LISTA]

 

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%