W miniony weekend zakończyło się trwające dwa miesiące szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Cele kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności przez członków Ochotniczych Straży Pożarnych do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych, w tym gaśniczych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie.
Kurs obejmował m.in. szkolenie z bezpieczeństwa i higieny służby, działań ratowniczych podczas miejscowych zagrożeń czy łączności radiowej.
- Druhowie biorący udział w szkoleniu pozyskali wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu obsługi sprzętu pożarniczego, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, prowadzenia działań gaśniczych, udzielania pomocy medycznej i ratownictwa technicznego - relacjonuje Marcelina Matyszewska z KP PSP Bytów.
Kurs zakończony został dwuetapowym egzaminem. Część teoretyczna to pisemny sprawdzian wiedzy. Praktyczna część egzamin obejmowała trzy stanowiska z obsługi sprzętu oraz rozwinięcie bojowe. Druhowi zmierzyli się z ratowniczym sprzętem mechanicznym, drabinami pożarniczymi i sprzętem do ratownictwa technicznego,
W szkoleniu wzięło udział łącznie 134 uczestników, z czego kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 117 słuchaczy. Pozostali uczestnicy, którzy w dniu egzaminy nie ukończyli 18 lat, wezmą udział w egzaminie oraz teście w komorze dymowej w 2023 roku.
- Wszystkim druhnom i druhom gratulujemy ukończenia szkolenia oraz życzymy powodzenia w działaniach -dodaje Marcelina Matyszewska.
[ZT]7952[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
BURZA w Borzytuchomiu. 15 kandydatów, WYGRAŁA żona
Będzie bliżej domu pracować, co w tym dziwnego,że chciała zmienić pracę. Ba, w sektorze prywatnym tak doświadczona osoba,ze stanowiskiem kierowniczym w CV byłaby brana jako pierwsza pod uwagę. Ktoś kto w urzędzie ma stanowisko kierownicze to niekoniecznie jest najmądrzejszy i najszybszy w działaniu, ale na pewno potrafi wszelkie tematy doprowadzać skutecznie do końca. To bardzo ważne. Niestety, mimo przeprowadzonego konkursu, to teraz wójt musi się tłumaczyć. Rozumiem,że po konkursie 14osob czuje rozczarowanie, też bym czuł. Jednak wyzbyjmy się podłości,czasem nie chodzi o układy, a po prostu wygrywa lepszy.
Obesrwator
05:46, 2026-02-06
Kto pokieruje bytowską biblioteką? Ruszył KONKURS
Jacek, nikt inny - tylko Ty. Po tylu ważnych i wartościowych rzeczach, które zrobiłeś - nie powinno być żadnych wątpliwości! Powodzenia!
Adam M.
21:52, 2026-02-05
BURZA w Borzytuchomiu. 15 kandydatów, WYGRAŁA żona
"Transparentność jest dla mnie ważna nie tylko na papierze". Papier przyjmuje wszystko, jak i podpisy pod pomiarami geodezyjnymi, na których widniał Pan Szariak. Praca z wyższego na niższy szczebel, być może z powodów, że oba stanowiska opiewają na tą samą kwotę i oszczędność na paliwie, na dojazdy do pracy lub niedogodności w porzedniej pracy?.
Obserwator
20:48, 2026-02-05
Chlorek wapnia - sposób na oblodzenie
Zima jaka jest to widać i odzwyczailiśmy się od takiej zimy ... jest ślisko - jest zima ... obrażamy Pana Pradelle a kim my jesteśmy że możemy obrażać... kto nam dał takie prawo ... postawmy się na miejscu tego człowieka i dostajemy ograniczone środki i co zrobimy ... życzę każdemu bez wyjątku wszystkiego dobrego I nie obrażajmy a Świąt będzie piękniejszy ...
Kasia
17:13, 2026-02-05