Zamknij
REKLAMA

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Ilu druhów zdało egzamin?

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 05.22, 23.11.2022 . Aktualizacja: 15.23, 23.11.2022
Skomentuj fot. KP PSP Bytów
REKLAMA

W miniony weekend zakończyło się trwające dwa miesiące szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Cele kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności przez członków Ochotniczych Straży Pożarnych do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych, w tym gaśniczych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie.

Kurs obejmował m.in. szkolenie z bezpieczeństwa i higieny służby, działań ratowniczych podczas miejscowych zagrożeń czy łączności radiowej. 

- Druhowie biorący udział w szkoleniu pozyskali wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu obsługi sprzętu pożarniczego, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, prowadzenia działań gaśniczych, udzielania pomocy medycznej i ratownictwa technicznego - relacjonuje Marcelina Matyszewska z KP PSP Bytów.

Kurs zakończony został dwuetapowym egzaminem. Część teoretyczna to pisemny sprawdzian wiedzy. Praktyczna część egzamin obejmowała trzy stanowiska z obsługi sprzętu oraz rozwinięcie bojowe. Druhowi zmierzyli się z ratowniczym sprzętem mechanicznym, drabinami pożarniczymi i sprzętem do ratownictwa technicznego,

W szkoleniu wzięło udział łącznie 134 uczestników, z czego kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 117 słuchaczy. Pozostali uczestnicy, którzy w dniu egzaminy nie ukończyli 18 lat, wezmą udział w egzaminie oraz teście w komorze dymowej w 2023 roku.

- Wszystkim druhnom i druhom gratulujemy ukończenia szkolenia oraz życzymy powodzenia w działaniach -dodaje Marcelina Matyszewska.

[ZT]7952[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%