Wyniki meczów drużyn z powiatu bytowskiego [RAPORT]

18:00, 30.09.2019 C.K
Skomentuj Fot. mysliwiec.futbolowo.pl Fot. mysliwiec.futbolowo.pl

Tylko jedno zwycięstwo zanotowały drużyny z powiatu bytowskiego w kolejkach ligowych, rozgrywanych w ostatni weekend. Dwa zespoły wypadły wyjątkowo słabo, tracąc w swoich spotkaniach odpowiednio siedem i osiem goli.

Myśliwiec Tuchomie

W ostatni weekend zespół Myśliwca zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. W niedzielne popołudnie zawodnicy z Tuchomia pokonali na wyjeździe Jantarię Pobłocie 3:1, a na listę strzelców wpisywali się Dominik Michańczyk w 18. minucie, Sebastian Jeszka w 48. minucie i Damian Sobisz w 68. minucie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z dorobkiem 12 punktów po ośmiu kolejkach plasuje się na 6. miejscu w tabeli klasy okręgowej w grupie słupskiej. Za tydzień czeka ją domowy pojedynek z Bytovią II Bytów.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 8. kolejka: Jantaria Pobłocie vs. Myśliwiec Tuchomie 1:3 (Dominik Michańczyk, Sebastian Jeszka, Damian Sobisz)

Diament Trzebielino

Po wysokim zwycięstwie nad Granitem Kończewo w poprzedniej kolejce, w ostatnią niedzielę drużyna Diamentu nie miała żadnych szans w starciu ze Startem Łebień, przegrywając na wyjeździe 0:3. Aktualnie po pięciu rozegranych meczach w klasie B w grupie Słupsk I, drużyna z Trzebielina z dorobkiem zaledwie czterech punktów zajmuje 9., przedostatnie miejsce w tabeli. Za tydzień Diament nie rozgrywa żadnego spotkania - w myśl regulaminu rozgrywek będzie pauzował.

Klasa B, grupa Słupsk I, 5. kolejka: Start Łebień vs. Diament Trzebielino 3:0

Kaszubia Studzienice

W brutalny sposób zakończyła się passa dwóch kolejnych zwycięstw zespołu Kaszubii. W niedzielne popołudnie piłkarze ze Studzienic zostali rozbici na własnym boisku przez Piast Człuchów aż 7:1. Do przerwy goście prowadzili już dwoma bramkami, zaś przebieg drugiej połowy niejako ustaliła czerwona kartka, jaką w 50. minucie obejrzał zawodnik gospodarzy, Damian Jakubek. W przeciągu 20 minut (od 64. do 84. minuty) ekipa z Człuchowa strzeliła pięć kolejnych bramek, dobijając przeciwników. Kaszubię w tym starciu stać było tylko na jedno trafienie - w 90. minucie honorowego gola strzelił Marcin Stoltman. Porażka spowodowała, że piłkarze ze Studzienic osunęli się na 10. pozycję w tabeli, mając na swoim koncie 10 oczek po ośmiu kolejkach. Za tydzień ich rywalem będzie GTS Czarna Dąbrówka.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 8. kolejka: Kaszubia Studzienice vs. Piast Człuchów 1:7 (Marcin Stoltman)

[ZT]1548[/ZT]

Kaszubia II Studzienice

Drugi zespół Kaszubii poradził sobie nieco lepiej, niż pierwszy, choć również nie odnotował zwycięstwa. W niedzielnym starciu z Bazą 44 Siemirowice padł remis 2:2. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 31. minucie po bramce Damiana Śmiechowskiego. Goście zdołali dwukrotnie odpowiedzieć w 56. i 62. minucie, ale na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem do wyrównania doprowadził Adrian Trzeciakowski, ustalając tym samym rezultat na 2:2. Jeden punkt spowodował, że zespół ze Studzienic z dorobkiem czterech oczek zajmuje 8. miejsce w tabeli. Za tydzień jego wyjazdowym rywalem będzie Piast II Człuchów.

Klasa B, grupa Słupsk II, 5. kolejka: Kaszubia II Studzienice vs. Baza 44 Siemirowice 2:2 (Damian Śmiechowski, Adrian Trzeciakowski)

Lipniczanka Lipnica

W dalszym ciągu zupełnie bez formy jest drużyna Lipniczanki. Poza czwartą kolejną rozgrywek na poziomie IV ligi w grupie pomorskiej, w której zespół pokonał na wyjeździe Gwiazdę Karsin 4:2, w pozostałych ośmiu spotkaniach zawsze lepsi byli rywale. W ostatni weekend doszło jednak do pogromy - drużyna z Lipnicy przegrała na boisku Pogoni Lębork aż 8:0, tracąc po cztery bramki zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Taki bilans powoduje, że Lipniczanka z zaledwie trzema punktami na koncie zamyka ligową tabelę. Za tydzień o poprawę będzie bardzo trudno, ponieważ do Lipnicy przyjedzie lider, Kaszubia Kościerzyna.

IV liga, grupa pomorska, 9. kolejka: Pogoń Lębork vs. Lipniczanka Lipnica 8:0

GKS Kołczygłowy

Piłkarze GKS-u po raz pierwszy w tym sezonie klasy B w grupie Słupsk II stracili punkty - w ostatnią niedzielę zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Motarzyno 1:1. Rezultat został ustalony już po 240 sekundach - w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, zaś po chwili na 1:1 trafił Dawid Wnuk-Lipiński. Ekipa z Kołczygłów może jednak cieszyć się z wywalczonego punktu, ponieważ kończyła to spotkanie w dziewięciu - w 53. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Wirkus, zaś sześć minut później jego los podzielił Dawid Konopka. Mimo remisu, GKS w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Za tydzień jego rywalem będzie Urania Udorpie.

Klasa B, grupa Słupsk II, 5. kolejka: Błękitni Motarzyno vs. GKS Kołczygłowy 1:1 (Dawid Wnuk-Lipiński)

GTS Czarna Dąbrówka

Bez zmian pozostaje sytuacja GTS-u. Poza triumfem 1:0 nad Myśliwcem Tuchomie w trzeciej serii gier, drużyna z Czarnej Dąbrówki w tym sezonie klasy okręgowej w grupie słupskiej notuje same porażki. Nie inaczej było w ostatni weekend - w niedzielę GTS przegrał na wyjeździe z GKS-em Pęplino 1:4, a jedyną bramkę dla przyjezdnych w 71. minucie strzelił Paweł Duszkiewicz. Zespół w dalszym ciągu zamyka ligową tabelę z dorobkiem zaledwie trzech punktów w ośmiu meczach, zaś za tydzień zmierzy się u siebie z Kaszubią Studzienice.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 8. kolejka: GKS Pęplino vs. GTS Czarna Dąbrówka 4:1 (Paweł Duszkiewicz)

Zawisza Borzytuchom

Cztery spotkania - tyle wynosi passa kolejnych meczów z udziałem Zawiszy, w których nie potrafiła odnieść zwycięstwa. W ostatnią  sobotę piłkarze z Borzytuchomia przegrali na wyjeździe 0:2 z MKS-em Debrzno, kończąc to starcie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Karola Dziemianko w 90. minucie. Po 8. kolejkach Zawisza z dorobkiem 10 punktów na koncie zajmuje 8. miejsce w tabeli. Za tydzień zmierzy się na własnym boisku z Jantarią Pobłocie.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 8. kolejka: MKS Debrzno vs. Zawisza Borzytuchom 2:0