SUKCESY bytowskich kolarzy. Reprezentują Kartuzy

08:00, 27.09.2024 M.W.
Skomentuj

Kolarz z Bytowa został mistrzem Polski. Nie jest to sukces klubu Baszta Bytów. Aleksander Krukowski jeździ dla Cartusii Kartuzy. Zresztą nie tylko on. W ostatnich mistrzostwach Polski (w dwóch lokalizacjach) wystartowała trójka bytowskich kolarzy reprezentujących klub z Kartuz.

Cezary Konkol i Maja Kolaszt ścigali się w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych w miejscowości Śrem, reprezentując Szkołę Podstawową nr 5 w Bytowie oraz klub Cartusia Kartuzy.

Aleksander Krukowski (Cartusia Kartuzy) wystartował w Mistrzostwach Polski Elity na torze w Pruszkowie.

- Aleks wywalczył w nich dwa medale. W konkurencji jazda drużynowa na dochodzenie złoty medal - Mistrzostwo Polski, a indywidualnie w konkurencji scratch brązowy medal

Przypomnijmy, że to nie jedyny medal Mistrzostw Polski Aleksandra w tym roku. W sierpniu w Łukowicy wywalczył Akademickie Mistrzostwo Polski oraz srebro w kategorii U-23. Czarek Konkol zajął 3. miejsce i wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski klas VI. Wystartował z ostatniego rzędu w stawce 40 zawodników.

Natomiast Maja Kolaszt zajęła 4. miejsce klas IV po pięknej walce ustępując koleżance na mecie o tzw. błysk szprychy.

Na co dzień nad rozwojem młodych kolarzy czuwają trenerka Cartusii Aleksandra Zabrocka, Andrzej Kaiser oraz Aleksander Krukowski.